آنچه زنان باردار باید در مورد چای داودی بدانند

آنچه زنان باردار باید در مورد چای داودی بدانند
تحقیقات انجام شده نشان می دهند که، مصرف چای گل داودی در دوران بارداری برای مادر حامله و جنین داخل رحم او مزایای دارویی بسیاری دارد، که مهم‌ترین این مزایا عبارتند از:
•    کمک به درمان بیماری آنفلوانزا در بارداری
•    این چای خاصیت خنک کنندگی دارد و برای زنان بارداری که دچار آکنه بارداری و دیگر مشکلات پوستی شده باشد، بسیار موثر است. به علاوه  این چای حساسیت‌های پوستی را از بین خواهد برد. همچنین، مصرف چای گل داودی از بروز گلو درد در زنان حامله جلوگیری کرده و باعث کاهش تب در آن‌ها خواهد شد.
•    مصرف چای گل داودی برای درمان بیماری واریس و آترواسکلروز در زنان باردار هم بسیار مفید است.

آنچه زنان باردار باید در مورد چای داودی بدانند
•    در کشور چین، مردم از چای گل داوودی برای برای قوی شدن چشم و کبد زنان باردار استفاده می‌کنند.
•    همچنین، مصرف این چای، خیره شدن چشم به یک نقطه را درمان کرده و از بروز سرگیجه در مادران باردار جلوگیری خواهد کرد.
•    مصرف چای گل داوودی در دوران بارداری می‌تواند التهاب زانو را در بدن شما کاهش داده و باعث خروج مواد سمی از بدنتان شود.
•    مصرف این چای به تنطیم فشار خون بالا در  دوران بارداری کمک می کند.
•    این چای با ویروس‌ها و باکتری‌ها موجود در بدن زنان باردار مبارزه کرده و سبب افزایش طول عمر مادر و جنین داخل رحم او خواهد شد.
آیا مصرف چای گل داودی برای زنان باردار امن است؟

آنچه زنان باردار باید در مورد چای داودی بدانند
زنان باردار قبل از مصرف همه محصولات گیاهی، باید آن را از نظر امن بودن برای جنین مورد بررسی قرار دهند. به همین دلیل، توصیه می‌شود که این افراد قبل از مصرف هر گونه مواد غذایی جدید و یا قرار دادن هر نوع نوشیدنی در رژیم غذایی دوران بارداری خود حتما با یک دکتر متخصص زنان و زایمان مشورت کنند. به علاوه کارشناسان تغذیه هم توصیه می‌کنند که زن حامله بهتر است در مورد  امنیت مصرف هر گونه مواد غذایی جدید، فقط با دکتر معالج خود مشورت نمایند. با اینکه چای گل داودی دارای مزایای متعدد دارویی است، اما موارد بسیاری در مورد این چای‌های گیاهی هنوز ناشناخته باقی مانده است.
چای گل داوودی یک تقویت‌کننده قوی بدن و منبع تولید انرژی در زنان باردار است، اما کسانی که به مصرف گیاهانی مانند ابروسیا و بابونه حساسیت دارند، باید از مصرف چای داودی هم اجتناب کنند. به همین علت، به مادران باردار توصیه می‌شود که از مصرف چای گل داوودی در هر دوره از بارداری خود، به طور بالقوه خودداری کنند، چون این مایع می‌تواند از جفت عبور و سلامت جنین داخل رحم این افراد را هم تحت تاثیر خود قرار دهد. چای‌های گیاهی مانند چای گل داودی دارای کافئین فراوانی هستند، به همین دلیل بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان معتقد هستند که مصرف بیش از حد این چای در طی دوران بارداری می‌تواند مشکلاتی را در بدن زنان حامله و جنین داخل رحم این افراد ایجاد کند. یکی مشکلات مصرف چای گل داودی در طی دوران بارداری این است که پزشکان متخصص زنان و زایمان اطلاعات دقیقی در مورد اثرات این چای بر روی جنین در حال رشد ندارند. البته، نظرات مختلفی در مورد ایمنی مصرف این چای‌ برای زنان باردار وجود دارد.  طبق تحقیقات انجام شده، مصرف چای گل داودی در حد اعتدال، برای زنان باردار امن خواهد بود، اما مصرف بیش از حد هر یک از چای‌های گیاهی مخصوصا  چای گل داودی در دوران بارداری می‌تواند خطرناک باشد.

آنچه زنان باردار باید در مورد چای داودی بدانند

کلیک ها: 5

چه فعالیت‌هایی در دوران بارداری خطرناک هستند ؟(2)

چه فعالیت‌هایی در دوران بارداری خطرناک هستند ؟(2)
خودداری از پریدن و دویدن در بارداری:
اگر قبل از بارداری، عادت داشتید، بدوید؛ هرگز در دوران بارداری این کار را انجام ندهید، زیرا بسیار خطرناک میباشد. در واقع، بهتر است از راه رفتن آرام یا پیاده‌روی آغاز کنید، در غیر این صورت، ممکن است کنترل سرعت خود را از دست داده و آسیب ببینید.
دوچرخه‌ سواری در بارداری ممنوع:
دوچرخه‌سواری، فعالیت مناسبی برای مادران باردار نیست. البته مادران باتجربه می‌توانند تا سه ماهه دوم از دوران بارداری خود این ورزش را ادامه دهند؛ اما با پیشرفت بارداری، تعادل بدن مادر به هم خورده و مانع دوچرخه‌سواری ایمن آن‌ها می‌شود. جایگزین امن‌تر برای این فعالیت، دوچرخه‌سواری ایستاده، تا سه ماهه دوم از دوران بارداری است.
در بارداری ازایروبیک با شدت بالا پرهیز کنید:
در دوران بارداری در کلاس هایایروبیک شرکت نکنید زیرا انجام حرکات  با شدت بالا احتمال سقوط  جنین و جراحت مفاصل و رباط‌هایتان را افزایش می‌دهد. حتی اگر تجربه‌ای در زمینه ایروبیک دارید، باید از انجام آن در سه ماهه دوم و سوم دوران بارداری خود اجتناب کنید، زیرا در این دوران، رباط‌های شما سست شده و آسیب‌پذیر می‌شوند.
تمرینات ورزشی سخت:

چه فعالیت‌هایی در دوران بارداری خطرناک هستند ؟(2)
اگر در دوران بارداری قصد دارید که  ورزش کنید، این کار را در خانه یا ورزشگاه نزدیک منزل خود انجام دهید. انجام تمرینات ورزشی سبک که مخصوص دوران بارداری و متناسب با شرایط بدنی مادران است، می‌تواند لذت‌ بخش باشد. در حین انجام حرکات ورزشی نیز اطمینان حاصل کنید که ضربان قلب شما کمتر از 140 ضربه در دقیقه و درجه حرارت کمتر از 102 درجه باشد. همچنین، اگر در هنگام ورزش کردن، شروع به احساس خستگی کردید، حتما ورزش را متوقف کرده و استراحت کنید.
اسکی، اسکیت و استفاده از اسنوبورد در بارداری ممنوع :

چه فعالیت‌هایی در دوران بارداری خطرناک هستند ؟(2)
هر گز در دوران بارداری از اسکی، اسکیت و اسنوبورد، استفاده نکنید زیرا ممکن است تعادل بدن خود را از دست داده، افتاده و آسیب شدیدی ببینید. با همه این توصیفات، اگر به عنوان یک مادر باردار، خیلی دوست دارید تا در زمستان اسکی کنید، می‌توانید دامنه‌های ملایم را انتخاب کنید.
غواصی، موج‌ سواری و اسکی روی آب در بارداری ممنوع:
هنگامی که شما به عنوان یک مادر باردار در سطح آب قرار می‌گیرید، احتمال دارد که حباب‌های هوا در جریان خون شما ایجاد شده، که برای شما و فرزند داخل رحمتان بسیار خطرناک است. همچنین، موج‌سواری و اسکی روی آب می‌تواند خطر افتادن و آسیب دیدن بدن خود شما و فرزند داخل رحمتان را افزایش دهد. فشار زیر آب در حین غواصی نیز می تواند بر روی سلامت جنین تأثیر بگذارد.
دوری از بازی تنیس در بارداری:
در سه ماهه اول از دوران بارداری خود می توانید تنیس باری کنید. اما بعد ازآن، تعادل بدن شما به هم خورده و انجام این ورزش می‌تواند باعث آسیب جدی به جنین یا حتی سقط او شود.

کلیک ها: 7

چه فعالیت‌هایی در دوران بارداری خطرناک هستند ؟

چه فعالیت‌هایی در دوران بارداری خطرناک هستند ؟
در دوران بارداری، انجام منظم تمرینات ورزشی و فعالیت‌های سبک، بدن شما را برای تحمل درد زایمان آماده می‌کند. با این حال، برخی از فعالیت‌های فیزیکی وجود دارند که شما باید در طی دوران بارداری خود، از انجام آن‌ها اجتناب کنید. این فعالیت ها عبارت اند از:
بلند کردن اشیا سنگین توسط زنان باردار:
جابه جا کردن وسایل سنگین، کمر و لگن مادر باردار را تحت فشار قرار می دهد. همچنین، این فعالیت می‌تواند منجر به نشت مایع از رحم مادر شده و شانس پرولاپس را در بدن او افزایش دهد (از رحم به داخل مهبل). اما اگر مجبور شدید که اشیای سنگینی را جابه جا کنید، سعی کنید آن را به بدن خود نزدیک کرده و زانوهای خود را به  آرامی خم کنید و در حالتی بلند شوید که پشت و کمر شما را درگیر نکنید. به زنان بارداری  که قبلا سقط جنین داشتن  توصیه می کنیم، هرگز اشیا سنگین را در این دوره از بارداری خود بلند نکنید.
انواع خاصی از یوگا برای زنان باردار:

چه فعالیت‌هایی در دوران بارداری خطرناک هستند ؟
انجام برخی از حرکات یوگا تمرین فوق‌العاده‌ای برای زنان بارداری محسوب می‌شود، اما تمام این حرکات متناسب یک زن باردار نیست مخصوصا حرکات ورزشی که نیاز به کشش و پیچش زیاد شکم و کمر دارند.از انجام این حرکت های یوگا خودداری کنید: پیچ و تاب‌های شکم و کمر، خم شدن کامل و برگشتن بیش‌ازحد به عقب از.  به زنان باردار توصیه میکنیم قبل از انجام حرکت یوگا با دکتر معالج خود مشورت کنید. پیشنهاد می کنیم که در کلاس یوگای پیش از زایمان که مخصوص زنان باردار طراحی شده است، شرکت کنید.
 ورزش‌هایی که باید بر روی شکم خود دراز بکشید:
زنان باردار نباید روی شکم دراز بکشند زیرا این حالت برای جنین مناسب نیست و ممکن است باعث آسییب به اعضای بدن او شده و منجر به مشکلات جدی برای فرزندتان شود. مخصوصا در سه ماه اول بارداری از انجام ورزش هایی که باید روی شکم دراز بکشید، اجتناب کنید. سعی کنید حالت بدن خود را در این دوران حساس تغییر دهید و همیشه راحت باشید.
استفاده از سونا یا حمام داغ برای زنان باردار:

چه فعالیت‌هایی در دوران بارداری خطرناک هستند ؟
استفاده از حمام آب داغ  در دوران بارداری، می‌تواند برای سلامت خود شما و فرزند داخل رحمتان خطرناک باشد. در واقع، اگر آب یا وان تمیز نباشد، احتمال بروز نقص‌های مادرزادی و همچنین بیماری‌های عفونی را در بدن فرزند شما افزایش خواهد داد. همچنین، دمای آب مورد استفاده برای حمام خانم‌های باردار باید به دمای بدن این افراد نزدیک باشد.
استفاده از ابزارهای تفریحی در شهربازی‌ها برای زنان باردار:
رفتن به شهربازی و استفاده از ابزارهای بازی برای زنان باردار ممنوع است. مخصوصا زنان بارداری که حالت تهوع  دارند، باید از هر چیزی که حرکت دایره‌ای یا عمودی دارد، اجتناب کنند. همچنین، مادران باردار باید از ترن هوایی و چنین وسیله‌هایی که خشن بوده و دائماً در حال جست و فرود هستند، دوری کنند، زیرا می‌تواند به نوزاد داخل رحم این افراد آسیب برساند.
اسب‌ سواری در بارداری ممنوع:

چه فعالیت‌هایی در دوران بارداری خطرناک هستند ؟
در دوران بارداری اسب سواری نکنید زیرا منجر به سقط جنین می شود. اسب‌سواری، فعالیت بسیار خطرناکی در دوران بارداری محسوب می‌شود.
البته فراموش نکنید که فعال بودن جسمی در دوران بارداری زنان مهم است، زیرا مانع از بروز عوارض دوران بارداری شده و روند زایمان را برای مادران آسان می‌کند. با این حال، شما باید مراقب حرکات خود، به ویژه پس از سه ماهه اول از دوران بارداری، باشید. قبل از هر فعالیت یا تمرینات بدنی، با پزشک معالج خود مشورت کنید.

کلیک ها: 4

مزیت آب نارگیل برای نوزادان(2)

مزیت آب نارگیل برای نوزادان(2)
مصرف آب نارگیل، عفونت‌های دستگاه ادراری نوزادان را درمان می‌کند:
فرزند کوچک شما، در اکثر موارد در معرض خطر مبتلا به عفونت‌های دستگاه ادراری قرار میگیرد، زیرا بدن او از لحاظ سیستم ایمنی بدنی بسیار آسیب‌پذیر است. در چنین شرایطی، اگر عفونت‌های باکتریایی درمان نشده و در کلیه‌ها یا مثانه نوزاد باقی بمانند، وضعیت بیمار را بسیار بدتر خواهند نمود. برای حل این مشکل، مصرف آب نارگیل بسیار مفید خواهد بود، زیرا آب این میوه دارای خواص پاک‌کنندگی و شفابخشی بوده و می‌تواند مشکلات ادراری نوزادان را به راحتی درمان کند. هم چنین مصرف آب نارگیل باعث دفع سنگ کلیه نوزادان میشود، زیرا ادرار را رقیق کرده و مواد شیمیایی مختلف موجود در آن را از بین می‌برد. حتما آب نارگیل را به عنوان بخش ثابتی از رژیم غذایی نوزاد خود مورد استفاده قرار دهید، این کار به حفظ و سلامت سیستم ادراری او کمک خواهید نمود.
آب نارگیل به عنوان تسکین‌دهنده بیماران مبتلا به تب بولیت عمل می‌کند:

مزیت آب نارگیل برای نوزادان(2)
 تب بولیت در نوزادان با حالت استفراغ، تهوع و تب شدید همراه می  باشد. در چنین شرایطی، مصرف آب نارگیل برای جلوگیری از بروز کم آبی در بدن بیمار بسیار مؤثر بوده و کمک می‌کند تا خستگی ناشی از دفع نمک‌های طبیعی بدن در هنگام عرق کردن، اسهال و استفراغ کاهش یابد.
آب نارگیل یک جایگزین سالم برای شیر خشک می باشد. در تایلند، اولین ماده غذایی جامد که به نوزاد شیرخواره داده می‌شود، گوشت نارگیل نرم و طعم‌دار است و در برخی کشورهای جهان به عنوان جایگزینی سالم برای شیر خشک به شمار می آید و از آن، برای تغذیه نوزادان استفاده می‌کنند. اما شما قبل از انجام این کار با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.
مصرف آب نارگیل، حالت استفراغ فرزند شما را کاهش می‌دهد:

مزیت آب نارگیل برای نوزادان(2)
استفراغ کردن مداوم نوزاد باعث بروز اختلال در الکترولیت‌های بدن او شده و بدن او را دچار کم‌آبی می‌کند. در چنین وضعیتی، مصرف آب نارگیل می‌تواند باعث تسکین مشکلات معده فرزند شما شود. به علاوه یک درمان عالی برای اسهال و استفراغ نوزادان تلقی می‌شود. هم چنین به دلیل شیرین بودن آب نارگیل، بیشتر نوزادان آن را دوست داشته و به عنوان یک نوشابه مناسب برای تأمین الکترولیت‌های بدن خود استفاده می‌کنند.
مصرف آب میوه نارگیل به درمان اختلالات روده‌ای نوزادان بسیار کمک کرده و کرم‌های موجود در روده را از بین می‌برد. برای درمان این مشکل باید  یک قاشق غذاخوری از نارگیل تازه و خردشده را خوب بپزید، در وعده صبحانه با 30 تا 60 میلی‌لیتر روغن کرچک مخلوط کرده و همراه 250 تا 375 میلی‌لیتر شیر به فرزند بیمار خود بدهید. با این کار، پس از گذشت سه ساعت از مصرف صبحانه، مشکل او برطرف میشود. امیدوارم با خواندن این مقاله آب نارگیل را در برنامه غذایی نوزاد خود قرار دهید.

کلیک ها: 5

مزیت آب نارگیل برای نوزادان

مزیت آب نارگیل برای نوزادان
آب نارگیل، احیاکننده بدن نوزادان است
آب نارگیل سرشار از ریفارداسیون بوده و برای بدن نوزادان و بزرگسالان در رفع کم‌آبی مفید می باشد. مصرف آب میوه نارگیل در مقایسه با سایر نوشیدنی‌ها برای آب‌رسانی مجدد بدن بسیار مناسب‌تر خواهد بود. آب نارگیل را در برنامه غذایی نوزاد خود قرار دهید تا علاوه بر  هیدارته نمودن بدن، دارای مواد معدنی و ویتامین‌های زیادی بوده و حاوی نمک می‌باشد که در دوران نقاهت و تب، برای بهبود حال نوزادان بسیار مفید است.
آب نارگیل برای بهبود بیماری‌های دستگاه گوارش نوزادان بسیار مفید است:
معده نوزادان بسیار ضعیف بوده و به همین دلیل هنگامی که به بیماری استفراغ و اسهال مبتلا شده، بدن او دچار کمبود آب می شود. در چنین شرایطی، نوزاد مایع موجود در داخل بدن خود را از دست می‌دهد. از دست دادن آب بدن هم می‌تواند نوزاد را به انواع بیماری‌های مختلف دستگاه گوارش مانند سوءهاضمه، زخم معده و دیسک تنوری مبتلا کند. مصرف آب نارگیل در چنین شرایطی  بهترین روش برای جلوگیری از بروز مشکلات بعدی در بدن نوزادان خواهد بود.
مصرف آب نارگیل باعث از بین رفتن مشکل یبوست در نوزادان می‌شود:

مزیت آب نارگیل برای نوزادان
نوزادان معمولا دچار یبوست می شوند و دلیل بروز این مشکل، کمبود آب یا فیبر در رژیم غذایی آن‌ها بوده و به مرور زمان یا اضافه شدن مصرف محصولات لبنی یا چربی‌ها از بین خواهد رفت. پیشنهاد می کنیم، مادران آب نارگیل  را در برنامه روزانه فرزند خود به صورت منظم قرار داده تا از بروز مشکل یبوست در بدن او جلوگیری کنند. آب نارگیل منبع غنی از فیبر بوده و به طور طبیعی، دارای الکترولیت‌ها می‌باشد که به کاهش مشکل یبوست در نوزادان کمک شایانی می‌کند.
درمان انواع بیماری‌های عمومی نوزادان با مصرف آب نارگیل:
اسهال ناشی از ابتلا به بیماری در برخی موارد می‌تواند منجر به بروز مشکل کم آبی در بدن نوزاد بیمار شود که مشکلاتی را نیز به همراه دارد. در چنین شرایطی آب نارگیل بهترین گزینه برای حفظ سطح آب بدن و حفظ حالت هیدراتاسیون آن محسوب می‌شود، زیرا علاوه بر این که به راحتی در دسترس همگان است،  یکی از رایج‌ترین داروها برای تأمین نیازهای بدن نوزادان بیمار به آب و املاح ضروری دیگر می‌باشد.

مزیت آب نارگیل برای نوزادان
آب نارگیل ضد باکتری است:
این میوه خاصیت ضد میکروبی دارد و برای درمان بیماری‌های عفونی در نوزادان، موثر می باشد. هم چنین، آب نارگیل حاوی مونوآلورین، مونوگلیسیرید ضد ویروسی، ضد باکتری و ضد پروتئوزایی بوده و برای از بین بردن ویروس‌های حاوی لیپید مانند HIV، هرپس، سیتومگالوویروس، آنفلوآنزا و سایر باکتری‌های بیماری‌زا در بدن نوزادان بسیار مفید است. آب نارگیل به عنوان یک تصفیه‌کننده کامل عمل کرده و مانند یک ماده ضدعفونی‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتما آب نارگیل را در برنامه غذاییی نوزاد خود قرار دهید.

کلیک ها: 4