روش های بالا بردن اعتماد به نفس در دختران جوان

اعتماد به نفس همه جنبه های شخصی زندگی هر فردی را تحت تأثیر قرار می دهد. این تأثیرات می تواند مثبت و یا تلقی شده و نه تنها زندگی فردی بلکه بر روی اطرافیان و جامعه نیز تأثیر گذار باشد. احساس مثبت باعث پیشرفت و رضایت از زندگی شده و احساس منفی با سرخوردگی فردی همراه می گردد.

زنان به‌ عنوان بنیان خانواده و پرورش دهنده کودکان نیاز بیشتری به داشتن اعتماد نفس دارند. بنابراین از دوران نوجوانی و جوانی باید ریشه تقویت روحی در آن پایه گذاری شود.

برای تقویت اعتماد به نفس روش های بی‌شماری وجود دارد و تنها به داشتن چهره ای زیبا و یا آراستگی بیش از اندازه ختم نمی شود بهتر است روش های دیگر برای بالا بردن اعتماد نفس خود به کار ببرید. در اینجا به بررسی برخی از این موارد خواهیم پرداخت:

 • ورزش کنید، ورزش کردن باعث تندرستی و سلامتی تان شده و هورمون های شادی را در شما افزایش داده، نهایتاً احساس مفید بودن در شما را القا خواهد کرد، همچنین باعث تغییر نوع نگرش دیگران در مورد شما خواهد شد.
 • از لباس های مناسب استفاده کنید، این جمله بدین معنا نیست که باید از لباس های گران قیمت برای تقویت اعتماد به نفس خود استفاده کنید، بلکه پوشیدن لباس های مرتب و تمیز نشان دهنده این است که شما برای خود ارزش زیادی قائل هستید.
 • سعی کنید دانش خود را افزایش دهید. شما می توانید این کار را با یاد گرفتن یک مهارت خاص و یا یک زمینه تحصیلی برآورده کنید. بالا بردن دانش به شما در صحبت کردن با دیگران کمک خواهد کرد.
 • سعی کنید اگر مشکلی دارید آن را برطرف کنید. اگر دچار کم رویی هستید سعی کنید خودتان را تغییر دهید، خجالتی بودن و کناره گیری از اطرافیان مانع رسیدن شما به اعتماد نفس خواهد شد و شما را از رسیدن به قله های ترقی باز می دارد.
 • زندگی با برنامه ریزی داشته باشید. سعی کنید برای آینده خود، برنامه ای داشته باشید، داشتن برنامه باعث مدیریت زمان برای تقویت نقاط قوت و ضعف می شود.

توجه داشته باشید اعتماد به نفس بالا با معانی عزت نفس، غرور و خودخواهی کاذب در تضاد است. و یا داشتن اعتماد به نفس بدین معنی نیست که از عزت نفس بالایی هم برخوردارید.

عزت نفس یعنی داشتن احساسی خوب نسبت به خود.

اعتماد به نفس یعنی داشتن باور به اینکه شما از عهده انجام کاری بر می آیید.

غرور و خود خواهی یعنی فریفته شدن به جهت داشتن یک وجهه مثبت.

داشتن عزت نفس و اعتماد به نفس یک خصیصه اخلاقی مثبت بوده و در جهت رشد و تعالی فردی عمل می کنند ولی غرور در اسلام نیز مورد نکوهش قرار گرفته و به پس رفت در زندگی می انجامد.

خانواده ها باید از سنین کودکی بر روی رشد روحی کودک خود تلاش کنند، داشتن اعتماد به نفس بالا آنان را برای مواجه شدن با مشکلات پیش رو در آینده توانمندتر می سازد.

خانواده ها چگونه می توانند دختران با اعتماد به نفسی پرورش دهند:

کودکتان را تشویق به رقابت کنید.

برای ابراز وجود، او را مورد تشویق قرار دهید.

او را در مورد نقش هایش آگاه سازید.

او را برای مسئولیت های پیش رو در آینده آماده سازید.

اجازه دهید عواقب کارهای خود را بپذیرد.

در مورد ورزش کردن، حس مثبتی را در او به وجود بیاورید.

 

 

کلیک ها: 3

راه هایی برای از بین بردن سرد مزاجی  زنان

راه هایی برای از بین بردن سرد مزاجی زنان
برای افزایش میل همسرتان از دستهایتان استفاده کنید
یکی از کارهایی که برای سرد مزاجی همسرتان می توانید انجام دهید، ماساژ دادن  کف دستها می باشد. به آرامی زمانی که در حال عبور از خیابان یا تماشای فیلم هستید، دست همسرتان را بگیرید یا با دستانتان او را ماساژ دهید.
قدم زدن در ساحل میل جنسی همسرتان را بیدار می کند

راه هایی برای از بین بردن سرد مزاجی زنان
قدم زدن با همسرتان  در کنار ساحل یا رودخانه  هم چنین گرفتن حمام آب گرم در درمان سرد مزاجی موثر می باشد. مطالعات نشان داده اند که نزدیک بودن به آب اثری آرامش بخش دارد و به راحتی می تواند میل جنسی خفته را بیدار کند.
برای درمان سرد مزاجی به زندگیتان هیجان اضافه کنید
انجام کارهایی باعث افزایش ترشح آدرنالین شده که منجر به تنفس سریع تر در نتیجه بالا رفتن ضربان قلب می شود. همه این عکس العمل ها در برانگیختگی جنسی بسیار کمک می کند. ترن هوایی، زیپ لاین و حتی فیلم های ترسناک و یا هر ایده هیجان انگیز دیگری که همراه با هم انجام دهید می تواند میل جنسی را افزایش دهد.
برای گرم نگه داشتن میل جنسی همسرتان فانتزیهایش را بر آورده کنید
یک سوم زنان در ذهنشان فانتزی هایی دارند که فکرشان را دگیر می کند ولی از ترس قضاوت شدن توسط شوهر از ابراز آن چشم پوشی می نمایند. بهتر است سطح صمیمیت خود را به قدری بالا ببرید که همسرتان بتواند از فانتزی های جنسی خود بدون ترس از قضاوت شدن با شما سخن بگوید.
نور اتاق خواب را ملایم کنید
کم کردن نور اتاق خواب باعت می شود که احساس آرامش بیشتری داشته باشید. می توانید از کلید هایی که نور را تنظیم می کنند در ا تاق خواب خود استفاده کنید.
برای گرم شدن رابطه با هم ورزش کنید
فعالیت فیزیکی می تواند بدن انسان را آماده فعالیت جنسی کند. ورزش کردن باعث می شود شبکه سیستم عصبی سمپاتیک حساسیت بیشتری به لمس داشته باشد. ورزش کردن، رقصیدن، پیاده روی، دوچرخه سواری یا کوهنوردی، تمام این کارها در نهایت منجر به افزایش میل جنسی  می شوند.
در کارهای خانه به همسرتان کمک کنید

راه هایی برای از بین بردن سرد مزاجی زنان
زوج هایی که به طور مشترک و باهم به کارهای نظافت خانه رسیدگی می کنند احساس رضایت بیشتری از هم دارند، این مساله باعث افزایش میل جنسی می شود.
برای نداشتن رابطه جنسی در مدتی کوتاه برنامه ریزی کنید
با همسرتان مشورت کنید و با برنامه قبلی، مدتی رابطه جنسی نداشته باشید،  این کار میل جنسی همسرتان فعال کرده و احساس قوی تری نسبت به شما پیدا  می کند. ایجاد وقفه های کوتاه مدت از هر گونه تماس جنسی می تواند به زن و شوهر کمک کند به دنبال کشف هیجانی جدید در زندگیتان باشید.
خوب بخوابید
خواب شبانه کافی می تواند میل جنسی زنان را افزایش دهد.  مطالعات نشان می دهد، زنانی که خواب کافی و مناسب دارند میل جنسیشان تا 14 درصد افزایش پیدا می کند.
با هم فیلم های رمانتیک ببینید
مشاهده فیلم های عاشقانه می تواند باعث افزایش تحریک در زنان شود. میل جنسی زنان بیشتر با روابط عاطفی تحریک می شود تا با روابط صرفا جنسی و همین تفاوت بین دو جنس است که معمولا مردان را گیج می کند.

کلیک ها: 4

چه ظرف هایی را  نباید در ماشین ظرفشویی شست؟

چه ظرف هایی را نباید در ماشین ظرفشویی شست؟
ظروف آشپزخانه چوبی
ظروف آشپزخانه چوبی را نباید در ماشین ظرفشویی  قرار داد زیرا سلامت شما را تهدید می کند. هنگامی که اشیای چوبی در معرض گرما قرار می گیرند، می توانند ترک خورده و شکسته شوند و این ترک ها یک محیط مناسب برای تجمع باکتری ها هستند.
ظروف چینی
مواد شوینده ماشین ظرفشویی باعث می شود که چینی های ظریف دچار ساییدگی شوند. هم چنین مواد شوینده باعث خسارت به نوارهای طلایی و دیگر پوشش های فلزی در ظروف چینی می شود.  بهتر است ظروف چینی  را با مواد شوینده مخصوص شست.
چاقوهای آشپزخانه
چاقوهای آشپزخانه  را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید زیرا  باعث کاهش عمر آن ها  می شود. هم چنین حرکات دایره ای مواد شوینده و ماشین ظرفشویی لبه های تیز چاقو آشپزخانه شما را خرد می کند.
فلاسک ها
گرما داخل ماشین ظرفشویی باعث آسیب رساندن به قسمت گرمایش فلاسک ها می گردد.
ظروف مسی

چه ظرف هایی را نباید در ماشین ظرفشویی شست؟
مواد شوینده ماشین ظرفشویی، باعث لطمه به پوشش ظروف مسی  شده و باعث کاهش عمر ظروف مسی می شود.
ظروف آهنی و چدنی
قرار دادن ظروف آهنی و چدنی در ماشین ظرفشویی باعث زنگ زدن آن ها می گردد. بهتر است برای شستن آنها از اسفنج و صابون استفاده کنید. سپس بعد از شستن، آن ها سریعا خشک کنید زیرا در غیر این صورت باعث زنگ زدگی آن ها می شود.
ظروف پلاستیکی
ظروف پلاستیکی را نباید در ماشین ظرفشویی، زیرا حرارت ماشین ظرفشویی باعث خارج شدن سموم از ظرف های پلاستیکی می شود هم چنین امکان ذوب شدن ظروف پلاستیکی در ماشین ظرفشویی زیاد است. فقط ظروف پلاستیکی را که بر روی آن ها درج شده است را می توانید در ماشین ظرفشویی قرار دهید. حتی به شما توصیه می کنیم آن ها را در قسمت بالا ماشین ظرفشویی قرار دهید.
قابلمه های نچسب

چه ظرف هایی را نباید در ماشین ظرفشویی شست؟
ظروف آشپزخانه نچسب را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید زیرا  باعث صدمه دیدن بافت آن ها می شود. برای جلوگیری از تخریب بافت، آن ها را با دست بشویید.
ظروفی که بر روی آن ها برچسب زده اید.
خیلی از خانم ها روی بعضی از ظروف برچسب می زنند تا مواد غذایی مشخصی را داخل آن قرار دهند. این ظروف هم در ماشین ظرفشویی قرار ندهید زیرا باعث از بین رفتن برچسب آن ها می شوید. از این رو می توانید قبل از قرار دادن آن ها در ماشین ظرفشویی برچسب آن ها را جدا کنید و سپس در ماشین قرار دهید.
ظروفی با جنس آلومنیوم
مواد شوینده شستشو باعث ایجاد لکه های سیاه روی پوشش آلومینیوم می شود. شما می توانید از سرکه برای تمیز کردن ظروف آشپزخانه با پوشش آلومینیومی خود استفاده کنید.
ظروفی که به راحتی شکسته می شوند
حرکات دایره ای و مواد شستشو در ماشین ظرفشویی ممکن است سبب شکستگی ظروف شود. توصیه می کنیم ظروفی که به راحتی شکسته می شوند را  در ماشین ظرفشویی نشویید.
لیوان های کریستال
یکی دیگر از ظرف هایی که نباید در ماشین ظرفشویی شسته شود، لیوان های کریستال است. قرار  دادن لیوان های کریستال در ماشین ظرفشویی، باعث تیرگی و حتی شکسته شدن آنها می شود. سعی کنید این ظروف حساس را با دست بشویید.

کلیک ها: 3

پاک کردن لکه های چرب از آشپزخانه

پاک کردن لکه های چرب از آشپزخانه
مراحل تمیز کردن
• دستمال را به روغن بچه ترجیحا بی بو آغشته کنید.
• سطح چرب اجاق گاز و هود را با این دستمال پاک کنید تا زمانیکه پوشش چربی از بین برود. در صورتیکه این لکه های چربی طولانی مدت انباشته شده باشند، مقداری جوش شیرین به روغن اضافه کنید و روی سطوح آغشته به چربی بکشید.
• دستمال تمیز دیگری بردارید و دوباره سطوح را پاک کنید تا روغن اضافه از بین برود و به حداقل برسد. این کار باعث می شود تا تمیز کردن برای دفعه بعد راحت تر شود و همچنین سطوح براق باقی بمانند.
• سپس به مقدار مساوی سرکه سفید و آب گرم با هم مخلوط کنید.
• یک تکه پارچه یا اسفنج را در این محلول خیس کرده و کابینت ها را با آن تمیز کنید. برای لکه های سخت تر مستقیما از سرکه استفاده کنید. در آخر کابیت ها را با یک پارچه آغشته به آب سرد، مجددا پاک کنید.
تمیز کردن فیلتر هود

پاک کردن لکه های چرب از آشپزخانه
• برای تمیز کردن فیلتر هود، از مخلوط آب گرم و جوش شیرین استفاده کنید. برای این کار یک ظرف استوانه ای مانند گلدان را از آب جوش پر کنید. به تدریج یک پیمانه جوش شیرین اضافه کنید. آرام آرام اضافه کنید چون جوش شیرین در آب، حالت جوشش پیدا می کند.
•    سپس فیلتر را داخل محلول قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید. اگر با یک بار انجام این کار، لکه ها باقی ماندند، چندین بار این کار را تکرار کنید و در نهایت فیلتر را با آب گرم بشویید.
نکته:
اگر روغن بچه ندارید، می توانید از روغن های گیاهی استفاده کنید. استفاده از روغن، روشی طبیعی، موثر و ایمن برای خلاص شدن از دست چربی های روی سطوح استیل و چوب می باشد. البته بهتر است از روغن بچه (یا هر روغن معدنی)  استفاده کنید زیرا روغن های گیاهی زودتر به خود حالت چسبندگی و زرد شدن، می گیرند.
•    راه آسان دیگر برای خلاص شدن از دست لکه های چربی، استفاده از خمیر جوش شیرین (جوش شیرین + مقدار کمی آب)، کمی لیمو برای خوشبو شدن و آب اکسیژنه است. این مخلوط به ویژه برای پاک کردن محدوده ی هود مناسب است.
•    برای از بین بردن لکه های چربی از کابینت های چوبی به ویژه دستگیره ها از مخلوط آب لیمو و آب گازدار استفاده کنید.
نکته:

پاک کردن لکه های چرب از آشپزخانه
•  حتما هود را به طور مرتب، حداقل هر دو هفته یکبار تمیز کنید تا از انباشته شدن چربی و گرد وخاک جلوگیری شود. در حالت ایده آل فیلتر هود باید یک بار در ماه تمیز شود. برای پاک کردن برخی فیلترها می توان از ماشین ظرفشویی استفاده کرد.
• موقع آشپزی، بهتر است درپوش ظروفی مانند ماهی تابه گذاشته شود.
• با انگشتان چرب، به کابینت ها دست نزنید.

کلیک ها: 4

نحوه تمیز کردن اتو لباس

نحوه تمیز کردن اتو لباس
استفاده از سرکه سفید
استفاده از سرکه برای تمیز کردن اتو، بسیار فوق العاده  می باشد. زمانی که روی اتو  لکه های حاصل از سوختگی باقی مانده است، سرکه سفید بهترین گزینه برای تمیز کردن آن محسوب می شود. سرکه به دلیل خاصیت اسیدی که دارد تمیز کردن را آسان می کند و باعث شفاف شدن سطح اتو می شود.
روش استفاده از سرکه سفید:
مقدار کمی سرکه سفید را حرارت داده و با استفاده از پارچه یا اسفنج آن را روی سطح اتو بکشید تا آثار سوختگی یا حرارات آن پاک شود.
نمک
برای استفاده از نمک مراحل زیر را انجام دهید :
•    ابتدا روی تکه ای روزنامه یا کاغذ مقداری نمک بریزید.
•    سطح فلزی اتو را خیس کرده و روزنامه آغشته به نمک را روی آن بکشید.
•    این کار را تا از بین رفتن همه لک ها از سطح اتو ادامه دهید.
خمیر دندان

نحوه تمیز کردن اتو لباس
برای تمیز کردن اتو می توانید از خمیر دندان استفاده کنید.خمیر  دندان برای از بین بردن لک های روی اتو بسیار موثر است.
روش استفاده :
•    زمانی که اتو لباس سرد است، خمیر دندان را بر کل سطح آن بریزید و بعد از چند دقیقه با یک پارچه تمیز کنید.
•    سپس اتو را روشن کرده و روی پنج دقیقه تنظیم کنید، دقت داشته باشید که اتو را حالت ایستاده نگه دارید.
•    زمانی که اتو هنوز گرم است، کف آن را با یک پارچه تمیز کنید و بقایای خمیر دندان را کاملاً پاک کنید.
 استفاده از موم یا شمع
برای تمیز کردن اتو  از موم یا شمع استفاده کنید. اگر لکه های سخت روی اتو باقی مانده، استفاده از موم  بهترین گزینه می باشد. موم، اتو را طوری تمیز می کند که مثل روز اول می شود.
•    ابتدا اتو را روشن کرده و درجه گرمای آن  را تنظیم کنید.
•    پارچه ای را به موم آغشته کرده و به لکه ها بزنید.
•    این کار باعث از بین رفتن لکه ها می شود. در صورتی که مشاهده لکه در ادامه از سرکه سفید استفاده کنید.
مواد شوینده یا سفید کننده

نحوه تمیز کردن اتو لباس
•    ابتدا مواد شوینده را با کمی آب گرم ترکیب کنید.
•    سپس پارچه ای را آغشته به این مواد شوینده کرده و سطح اتو را تمیز کنید.
ترکیب کردن سرکه سفید و نوشابه
برای تمیز کردن سریع و راحت اتو از ترکیب کردن سرکه سفید و نوشابه استفاده کنید. ترکیب مواد این دو محصول و واکنش شیمیایی بین آن ها باعث می شود سطح اتو صاف و براق و تمیز گردد.
•    در  یک ظرف سرکه سفید و آب را هم مخلوط  کنید.
•    سپس پارچه ای را به آن آغشته کنید.
•    کمی نوشابه روی سطح اتو بریزید و پارچه مرطوب را روی سطح آن بکشید. برای سریع تمیز کردن، دست خود را به صورت دایره ای و چرخشی حرکت دهید.

کلیک ها: 4