کشور شیلی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

کشور شیلی

شیلی کشوری است در غرب قاره امریکای جنوبی که از شمال با پرو، از شمال شرقی با بولیوی، از شرق با آرژانتین و از جنوب و غرب با اقیانوس آرام هم مرز است. شیلی در اقیانوس آرام جزیره های بسیار دارد. از جمله ایستر و دسته جزیره های خوانفرناندز. شیلی حدود ۷۵۶۰۹۶ کیلومتر مربع وسعت دارد. 

کشور شیلی

ادامه مطلب بازدید ها: 559
هفت حقیقت جالب در مورد کالیفرنیا - 5.0 out of 5 based on 1 vote

هفت حقیقت جالب در مورد کالیفرنیا

زیبایی و جذاب بودن کالیفرنیا برای گردش بر کسی پوشیده نیست و همه قشرها و ملیت های مختلف این ایالت از ایالات متحده آمریکا را برای گردش و بازدید خود انتخاب می کنند. برای کسانی که تا کنون به اینجا نرفته اند، خواندن این متن توصیه می شود چرا که حاوی حقایقی جالب در مورد کالیفرنیا می باشد که کمتر کسی از آنها اطلاع دارد. کالیفرنیا یکی از زیباترین جاهای دنیا برای مسافرت می باشد.

هفت حقیقت جالب در مورد کالیفرنیا

از مناظر و صداهای بی نظیر سانفرانسیسکو گرفته تا شنا کردن و گردش های دریایی در تاهو به سوی ساحل جنوبی کالیفرنیا و تا زیبایی های یوسمیت، در این خلال هیچ وقت اضافی برای هدر دادن نخواهید داشت چراکه بسیاری صحنه، منظره برای دیدن و لذت بردن و کار و تفریح برای انجام دادن وجود دارد. یکی از ساکنین کالیفرنیا می گوید که نقل مکان کردن به کالیفرنیا تا حدی برای من شوک فرهنگی به همراه داشت. من متعلق به کالیفرنیای جنوبی هستم و می توانم با افرادی که به اینجا می آیند بسیار خوب ارتباط برقرار کنم.
در هرصورت، الیفرنیا زیبایی ها و اعتبار و شهرت خاص خود را دارد اما هیچ کس نمی تواند کلیشه ها و تمام جاذبه های آن را به یکباره بشناسد.

هفت حقیقت جالب در مورد کالیفرنیا

اگر شما در صدد بازدید و مسافرت به کالیفرنیا می باشید اینجا حقایقی در مورد این منطقه ی بسیار جذاب آورده شده است.
کاالیفرنیا یک مقصد فوق العاده و جالب برای مسافرت می باشد. از آنجایی که در بسیاری از فیلم ها و نمایش های سینمایی و تلویزیونی، کالیفرنیا به نمایش گذاشته شده است، بیشتر کسانی که به کالیفنیا سفر می کنند از قبل می دانند که قرار است چه جور جایی را ببینند و ایده هایی روشن از قبل سفرشان دارند.با این وجود شما با خواندن حقایق زیر سورپرایز خواهید شد و پی خواهید برد که این کاملا متفاوت با دیدگاه شما دارد!

کالیفرنیا یک جمعیت بسیار متنوع دارد:

کالیفرنیا کمترین تعداد ساکنین سفید پوست را در کل قاره آمریکا دارد، در سفر خود انتظار تنوع بالای جمعیت ها، نژاد ها،رنگ ها و فرهنگ ها را داشته باشید.

کالیفرنیا آنقدر هم که شما فکر می کنید لیبرال و آزادی خواه نیست:

کالیفرنیا یک ایالت آزادی خواه است اما نه آن اندازه که شما فکر می کنید. از نظر جفرافیایی در این منطقه کالیفرنیا بیشتر محافظه کار (قرمز) است تا آزادی خواه (آبی). شهرهای بزرگی مثل لس آنجلس، سانفرانسیسکو بسیار آزادی خواه هستند اما سن دیگو، کالیفرنیای مرکزی و کالیفرنیای شمالی، محافظه کار می باشند. لس آنجلس، سانفرانسیسکو و ساحل کالیفرنیا بزرگ ترین مناطق آبی (آزادی خواه) در ایالت می باشند.

هفت حقیقت جالب در مورد کالیفرنیا

کالیفرنیایی ها زیاد شبیه به آنچه در تلویزیون نشان می دهند نیستند:

تمام کالیفرنیایی ها شبیه به موج سواران حرف نمی زنند و یا شبیه بازیگران زن و مرد هالیوودی نیستند. مردم از تمام نوع در کالیفرنیا حضور دارند و زندگی می کنند. تقریبا نصفی از جمعیت قادر هستند که مقدار کمی اسپانیایی صحبت کنند.

سانفرانسیسکو در تایستان ها بسیار سرد می باشد:

بیشتر مردم در فصل تابستان از شهر دیدن می کنند. متوسط دمای این شهر در تابستان متغیر می باشد اما به دلیل مه تا حدی سردتر نیز خواهد شد. همانطور که مارک تواین گفته است سردترین زمستانی که تجربه کرده ام ، تابستانی بود که در سانفرانسیسکو بودم. با این که خیلی ها بر سر این گفته و عبارت در حال بحث می باشند اما این گفته حقیقت دارد. سپتامبر و اکتبر گرم ترین و زیباترین ماههای سال برای بازدید از سانفرانسیسکو می باشد.

هفت حقیقت جالب در مورد کالیفرنیا

ساکرامنتو و دره ی مرکزی در تابستان بسیار گرم هستند:

دما در تابساتن ها بسیا بالا می ورد و در آگوست و جولای کمی پایین می آید اما در کل بسیار گرم می باشد. این ها همه ثابت می کنند که کالیفرنیا فقط سواحل و دمای 70 درجه نیست.

در کالیفرنیا باران می بارد اما نه زیاد:

زمستان ها در کالیفرنیا مرطوب و سرد می شود و آماده ی مقادیر زیادی از برف و یخ خواهد بود. با ابن حال از می تا سپتامبر بیشتر مناطق کالیفرنیا حتی یک اینچ باران هم در طول پنج ماه دریافت نخواهند کرد. بسیاری از مناطق کالیفرنیا ماهها باران را تجربه نخواهند کرد.

هفت حقیقت جالب در مورد کالیفرنیا

ساکرامنتو یکی از بزرگترین جمعیت های روسی را در پایتخت ایالات متحده دارد:

سانفرانسیسکو و لس آنجلس نیز جمعیت بالایی از روس ها را دارند. کالیفرنیا همچنین دومین جمعیت بزرگ آسیایی ها در ایالات متحده و بزرگ ترین درصد اسپانیایی ها را دارد. به عبارتی بهتر این ایالت بسیار متنوع است.

هفت حقیقت جالب در مورد کالیفرنیا

به دلیل اینکه کالیفرنیا مکان های فوق العاده ای برای بازدید توریست ها دارد بنابراین هیچگاه با کمبود بازدیدکننده مواجه نبوده است. کوهها، سواحل، دریاچه ها، راههای جنگلی، و مردم فوق العاده و مکان های زیبا بسیار در این ایالت فراوان می باشند.
بنابراین اگر قضد بازدید از این ایالت را دارید پس اکنون اطلاعات مختصری در مورد آب و هوا، فرهنگ ها، مردم  و بهترین زمان برای مسافرت، کسب کرده اید. 

بازدید ها: 294
موزه هنر لاو - 5.0 out of 5 based on 2 votes

موزه هنر لاو

موزه ی هنری لاو در محوطه ی دانشگاه میامی در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. هزینه های ورودی به این موزه، ده دلار برای بزرگسالان(بالای 12 سال)، 5 دلار برای سالمندان، دانشجویان و گروههای بیشتر از ده نفر، و برای دانشجویان دانشگاه میام با به همراه داشتن کارت دانشجویی، رایگان می باشد. ورودی این موزه همچنین برای کودکان زیر 12 سال رایگان می باشد. ساعات باز بودن این موزه، سه شنبه ها تا شنبه ها از ساعت 10 تا 16 می باشد، یکشنبه ها از ظهر تا 16 بعدازظهر و در روزهای دوشنبه و تعطیلات دانشگاهی، تعطیل می باشد.

موزه هنر لاو

موزه هنر لاو در محوطه ی دانشگاه میامی قرار دارد و نقش یک منبع مطالعاتی را برای دانشگاه و دانشجویان ایفا می کند و از سوی دیگر این موزه یک مکان بسیار توریستی و جذاب برای بازدیدکنندگان محلی و خارجی می باشد. هسته ی شکل گیری کلکسیون این موزه در اصل اهدای آثار هنری ای از طرف جو و امیلی لاو (Joe and Emily Love) می باشد که به سال  1950 برمی گردد.

موزه هنر لاو

وقتی که این موزه در سال 1952 افتتاح و گشوده شد در واقع اولین موزه در فلوریدای جنوبی به حساب می آمد. مهم ترین کلکسیون جمع شده در این موزه مربوط به هنر باروک، هنر امریکایی، هنر آمریکایی های بومی و هنر باستان می باشد. موزه هنر لاو، بزرگترین کلکسیون از هنر فلوریدای جنوبی را در خود دارد. کلکسیون های دائمی شامل هنر آفریقا در این موزه وجود دارد که شما می توانید در آن عناصر و جزییات معماری و ساخته های دست انسان که مربوط به مراسم تشریفاتی و مذهبی می باشند را نیز ببینید. در این کلکسیون ها همچنین بافت ها و آثاری وجود دارد که به قرن پنجم قبل از میلاد بر می گردند. و بعضی از این آثار نیز مربوط به زمان حال می باشند.

موزه هنر لاو

کلکسیون هنر آمریکای باستان نیز در این موزه وجود دارد که تاریخ آثار آن به 2500 سال قبل از میلاد برمی گردد و همچنین مربوط به اولین ملاقات ها با اروپایی ها در سال 1492 می باشد. هنر باستان مدیترانه ای، شامل قطعه هایی از هنر یونان باستان و روم باستان در قرون اول و چهارم می باشد. سایر کلکسیون های این موزه شامل هنر آسیایی، هنر کاریبی، هنر اروپایی، هنر آمریکا بومی، هنر آمریکای شمالی، و هنر جزیره های آرام می باشند.  آخرین بخش الحاقی به این موزه، پاویون شیشه ی معاصر می باشد.
در میان این کلکسیون ها، کارهایی از لیپو وانی (Lippo Vanni)، فرانچسکو باچیاکا (Francesco Bacchiacca) ، ال گرکو (El greco)، گویا (Goy)، گاوگین (Gaugin)، مونت (Monet) ، سیسلی(Sisley)  و روی لیچتنستین (Roy Lichtenstein) وجود دارد.

بازدید ها: 875
موزه کودکان میامی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

موزه کودکان میامی

موزه ی کودکان میامی در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. هزینه های ورودی این ساختمان، ورودی عمومی 18 دلار، ساکنان فلوریدا 14 دلار و برای کودکان زیر 1 سال و پرنسل ارتش رایگان می باشد. ساعات باز بودن این موزه روزانه از ساعت ده تا 18 عصر می باشد. در روزهای شکرگزاری و کریسمس تعطیل می باشد. در روزهای اول سال در ظهرها باز می باشد.

موزه کودکان میامی

شعار و آرمان موزه ی کودکان میامی، «بازی کن، یادبگیر، تصور کن، خلق کن» می باشد و این آن چیزی است که کودکان در اینجا می توانند انجا دهند و بعنوان مکملی برای برنامه های درسی و رسمی آنها محسوب می شود که در میان نمایشگاههای طراحی شده به کاوش و جست وجو بپردازند. هر نمایشگاه هدف برجسته و مخصوص به خود را دارد که آنچه که برای یادگیری لازم می باشد را برای کودکان در بسیاری از سطوح فراهم می کند. نمایشگاهها حس کنجکاوی کودکان را برمی انگیزاند و کاملا آموزشی و بینارشته ای و همه جانبه می باشند.

موزه کودکان میامی

در این موزه تعداد 14 نمایشگاه دائمی وجود دارد که هرکدام از آنها عملی و کاملا تاثیر گذار هستند و رابطه ای دوجانبه میان کودکان و موزه وجود دارد. علاوه بر این نمایشگاههای دائمی، نمایشگاههای موقت مرتبا در این موزه برگزار می گردند. همچنین در اینجا یک مرکز اطلاعاتی والدین-معلم ها و یک تالار سخنرانی نیز وجود دارد. یک بانک شبیه سازی شده نیز در اینجا وجود دارد که به کودکان نحوه ی عملکرد و فعالیت های بانک را نشان می دهد. جایی به نام قلعه ی آرزوها و یک مرکز سلامتی و تندرستی، مرکز حیوانات خانگی، منطقه ی ایمنی که به در آن کودکان می توانند مباحثی در مورد ایمنی را یاد بگیرند. یک سوپرمارکت در سایز و اندازه کودکان در این موزه راه اندازی شده است و جایی نیز در این موزه وجود دارد که در آن کودکان بنا برا علاقه و توان خود به تعامل و خلق آنچه از هنر می دانند و یاد گرفته اند می پردازند. در نمایشگاه خانه ی سبز من کودکان در مورد مسائل محیطی و زیست محیطی یاد می گیرند و به آنها گفته خواهد شد که چگونه خانه ای داشته باشنر که بیشتر دوستدار محیط زیست باشد و صدمات و زیان های کمتری برای طبیعت داشته باشد.

موزه کودکان میامی

نمایشگاه من و دریا، به رابطه ی ما با دریاها پرداخته است و کودکان در این زمینه به کسب اطلاعات می پردازند و این موزه همچنین نمایشگاههای بیرونی دارد که در دل آنها زمین های بازی قرار دارند. در نمایشگاه اقیانوس ادیسه، تعدادی تانک دریایی وجود دارند و سه محیط دریایی متفاوت نیز در این نمایشگاه وجود دارد که حیات و محیط زیر آبها را برای کودکان ملموس و عینی می سازد.
در نمایشگاه گشت زنی با کشتی، کودکان سوار بر کشتی گشت زنی شده و مراحل ساخت و اداره و راندن کشتی به آنها نشان داده خواهد شد. یک منطقه ی ساخت و ساز نیز در این موزه قرار دارد که ساختن ها و اینکه چگونه بعضی چیزها ساخته می شوند به کودکان نشان داده خواهد شد و همچنین یک استودیو به نام استودیوی موسیقی جهانی در این موزه قرار دارد که کودکان می توانند در آن موسیقی مورد نظر و مورد علاقه خود را آزادانه خلق کنند و بزنند. کودکان می توانند از صخره ها بالا روند و دیواری برای بالا رفتن از آن برای کودکان در این موزه قرار دارد. که نام آن، کوه میشی موی موزه می باشد.
در بازدید خود از میامی حتما یک روز را به بازدید از این موزه اختصاص دهید به خصوص اگر به همراه کودکانتان از این موزه دیدن می کنید.

بازدید ها: 364
باغ وحش میامی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

باغ وحش میامی

این باغ وحش همانطور که از نامش پیداست در ایالات متحده آمریکا، شهر میامی قرار دارد. هزینه ی همومی ورودی به این باغ وحش 19.95 دلار، برای کودکان سه تا دوازده سال 15.95 دلار، پارکینگ رایگان و برای سالمندان 25 درصد تخفیف قائل خواهند شد. ساعات باز بودن باغ وحش میامی چهارشنبه ها از ساعت 10 تا 17، آخر هفته ها 9:30 تا 17:30، روزهای کریسمس ظهر تا 17:30، مراسم شکرگزاری 9:30 تا 15:30 می باشد. و روزهای اول سال از ساعت 9:30 تا 17:30 این موزه به روی عموم باز می باشد.

باغ وحش میامیمتروباغ وحش قبلی میامی یا پارک باغ وحش میامی-داود (Miami-Dade) و باغ هایش قدیمی ترین و بزرگ ترین باغ وحش فلوریدا می باشند. این باغ وحش خانه و ماوای بیش از 3000 جاندار می باشد و وسعتی بیش از 750 جریب فرنگی را به خود اختصاص داده است.اگر مسیر کامل پیرامون باغ وحش را دنبال کنید، تقریبا 5 کیلومتر را طی کرده و 100 نمایش مختلف را خواهید دید. بر روی زمین باغ وحش یک دریاچه ی  بزرگ قرار دارد، دریاچه ی ایگوانا.
این باغ وحش، حیوانات مختلف، جاذبه های دیدنی و گیاهان جالب و باغ های وسیع با بیش از 8000 درخت دارد. به دلیل مساحت بسیار بالای این باغ وحش شما می توانید سوار بر مونوریل های هوایی بشوید و بر بالای باغ وحش در چهار نقطه ی مختلف بایستید و به تماشای زیبایی ها و جذابیت های این باغ وحش بپردازید. در این وضعیت شما یک دید فوق العاده وسیع و متفوات از باغ وحش خواهید داشت. همچنین در اینجا واگن های برقی نیز وجود دارند که با تورهای راهنما ترکیب شده و به گردش در باغ وحش می پردازند.

باغ وحش میامی

بازدیدکنندگان می توانند از مقطع دنباله ی آسیایی دیدن کنند جایی که منزلگاه جانوران و حیوانات آسیایی می باشد. برای کودکان یک باغ وحش کودکان وجود دارد که در آن این امکان برای کودکان براهم شده است که به حیوانات غذا بدهند. دیگر زیبایی ها و جاذبه های باغ وحش میامی، شامل غذا دادن به قناری ها، سوار شدن بر شتر، دیدن حیوانات آمازونی، دیدن نمایش با حیوانات در آمفی تئاتر، راه رفتن و قدم زدن در لانه پرندگان که ماوای بیش از 300 پرنده می باشد. نزدیک شدن به کرگدن ها در کمپ نگهدارندگان کرگدن و بازی در زمین های بازی و حتی بازی های آبی نیز از دیگر جاذبه های این باغ وحش بزرگ می باشد.

باغ وحش میامی

حیوانات با توجه به نوع منطقه ی زمین شناسی شان تفکیک و جاسازی شده اند. در این باغ وحش حیواناتی متعلق به آسیا، استرالیا، آفریقا، شمال و جنوب آمریکا وجود دارد. در سال 2016 یک مقطع جدید تحت عنوان فلوریدا در باغ وحش افتتاح گردید.
در این باغ وحش از وقت خود، نهایت استفاده را بکنید، بلیط ها را از قبل تهیه کرده و وقت و پول کافی و لازم را حتما در این بازدید خود از قبل جدا کنید. اینجا یک فرصت فوق العاده برای وقت گذراندن با خانواده و دوستان می باشد.

بازدید ها: 471