منطقه گل فشان کجاست؟

برای پیدا کردن این سرزمین عجیب باید به شهرستان کنارک استان سیستان و بلوچستان سفر کنیم. بعد از رسیدن به شهرستان کنارک باید به دنبال یک روستا در غرب این شهرستان باشیم. روستایی به نام کنگ که هدف ما برای بازدید از سرزمین گل فشان ایران است. برای رسیدن به این روستا باید مسافت 50 کیلومتری جاده کنارک به سمت بندر جاسک را طی کرد. هر چقدر که به این روستا نزدیک تر شوید چشم انداز زیباتری از ساحل دریای عمان را خواهید دید.

این جا روستای کنگ است؛ یکی از روستاهای شهرستان کنارک که یک جاذبه ی گردشگری منحصر بفرد دارد. یکی از عجایب طبیعی که در هر ساله گردشگران بسیاری را به این روستا جذب می کند. منطقه گل فشان همین شاهکار طبیعت است که گردشگران برای بازدید از آن این مسافت زیاد را طی می کنند. سه تپه گلی که در یک دشت وسیع در کنار یکدیگر قرار دارند. مشابه کوه های آتش فشانی که از دهانه آن ها مواد مذاب به بیرون فوران می کند، از دهانه این تپه ها گل خاکستری رنگ به بیرون فوران می کند.

برای رسیدن به بالای این تپه و تماشای فوران گل های خاکستری باید مسافتی را پیاده در دشت طی کنید و کمی گلی شوید؛ اما این سختی ارزش تماشای یکی از عجایب طبیعت ایران را دارد. در اطراف این جاذبه گردشگری امکانات رفاهی و اقامتی کمی وجود دارد. گردشگان می توانند برای مدتی در بالای این تپه به تماشای فوران گل مذاب مشغول شوند. البته نا گفته نماند که در حال حاظر فقط یکی از این سه تپه گلی فعال است. تمام سطح دشت اطراف این تپه ها با گلی که بر اساس فوران به بیرون از زمین خارج شده, پوشیده شده است و به سختی می توان با خودرو از آن گذشت پس بهتر است با پای پیاده این مسافت را طی کنید.

وقوع این پدیده عجیب، نظریه هایی را مطرح کرده است. یکی از این نظریه ها اعلام می دارد که این پدیده به دلیل نزدیکی منطقه به اقیانوس آرام و فرورفتن پوسته اقیانوسی با شیب تند به درون زمین، به وجود آمده است. طبق این نظریه، این پدیده در واقع حاصل فشار های زیاد در پوسته زمین است که به صورت گل و آب خارج می شود.

جاذبه های دیگر روستای کنگ

پس از تماشای این پدیده عجیب طبیعی می توانید به بخش های دیگر این روستا نیز بروید و از سایر جاذبه های گردشگری این منطقه بازدید کنید. ساحل زیبای روستای کنگ یکی از دیگر جاذبه های گردشگری این روستا است. این روستا مانند سایر مناطق سیستان و بلوچستان از مناطق محروم است و از نظر امکانات رفاهی در سطح پایینی قرار دارد. پیاده روی در ساحل زیبای این روستا و قایقرانی و آبتنی از فعالیت های لذت بخش در این روستا است.

کلیک ها: 1

آکواریوم انزلی، بزرگترین آکواریوم کشور

یک مجموعه بزرگ تفریحی و سرگرمی که در تیر ماه 97 و با بودجه 30 میلیون یورویی افتتاح شد. این تونل 4 طبقه با ارتفاع 40 متر, بزرگترین تونل آکواریوم کشور است. گردشگران در این مجموعه دیدنی با انواع آبزیان و خزندگان از 5 قاره جهان آشنا می شوند. در مجموع 350 گونه نادر از آبزیان و خزندگان در این مجموعه جمع آوری شده اند. این مجموعه تازه ساخت و بزرگ علاوه بر بخش آکواریوم های طبقاتی شمال سوییت های اقامتی، سینمای سه بعدی و بخش های تجاری خدماتی است.

 

کلیک ها: 0

عجیب ترین اسرار هند که هیچ پاسخی برای آنها وجود ندارد

 

عجیب ترین اسرار هند که هیچ پاسخی برای آنها وجود ندارد

 

هندوستان را کشور هفتاد و دو ملت میدانند. این سرزمین به قدری سرشار از شگفتی و عجایب باور ناپذیر است که از دیر باز به افسانه های بسیاری از ملل شکل داده است. کافی است بعضی از افسانه هایی را که در آسیا، اروپا و حتی امریکای وجود دارد را بخوانید و بررسی کنید که ریشه بسیاری از آنها به هند باز میگردد. کتاب هزار و یک شب اوج این رمز و راز گونگی در کشور هند است.

اگر میخواهید در زندگی خود به برخی از مهم ترین عجایب دنیا سری بزنید، مطمئن باشید که با رفتن به هند تا حد زیادی میل به ماجراجویی را در وجود خود ارضا خواهید کرد. قدم به قدم هندوستان پر است از آدمها، مکان ها، فرهنگ ها و آیینی که دیدنشان و آشنایی با آنها مو را بر تن شما سیخ خواهد کرد. اما اگر در حال حاضر شرایط مسافرت کردن به این کشور هفتاد و دو ملت برایتان فراهم نیست، پیشنهاد میکنم تا این مطلب را با ما بخوانید.

1.روستای دوقلوها مشهور به کودینی

 

عجیب ترین اسرار هند که هیچ پاسخی برای آنها وجود ندارد

فیلم درخشش کوبریک را دیده اید؟ به یاد دارید که یکی از اساسی ترین عواملی که باعث می شد مخاطب این فیلم از ترس بر خودش بلرزد، آن دخترهای دوقلویی بودند که حس خارق العاده ای از ترس را به ذهن  بیننده رخنه میداد.

حالا شما تصور کنید در روستایی قدم خواهید زد که از دو هزار خانواده ساکن آن، حدود چهارصد خانواده اش فرزندان دو قلو دارند. یعنی شما قدم بر خاک این روستا بگذارید و از یک کوچه به کوچه دیگری بروید، چند دو قلو را خواهید دید. مطمئنا حتی با تصور کردن این موضوع باز هم حس خاصی به شما دست خواهد داد. کودکانی را تصور کنید که دست در دست هم از کوچه و خیابان میگذرند و هر بار که به شما نزدیک شوند و بخواهید با دقت به آنها نگاه کنید، متوجه میشوید که این دو کودک چقدر شبیه به یکدیگر هستند! با تکرار مکرر این اتفاق مطمئنا در می یابید روستای کودینی در ایالت کرالای هندوستان چقدر مورد و نمونه عجیبی در خاک هندوستان است.

 

عجیب ترین اسرار هند که هیچ پاسخی برای آنها وجود ندارد

 

حالا نکته جالب تر این است که طبق تحقیقات پژوهش گران مشخص شده است که در گذشته و در نسل های قبل هم این موضوع وجود داشته است. یعنی در دویست یا سیصد سال پیش هم اگر به این روستا می رفتید باز هم دو قلوهای زیادی را مشاهده می کردید که در این روستا زندگی میکردند. تحقیقات زیادی بر روی این مساله انجام شده است و هنوز جواب مشخص و قطعی برای دلیلش پیدا نشده است.

2.کسی را می بینید که بیش از 40 سال است که غذا نخورده اما هنوز زنده است.

 

عجیب ترین اسرار هند که هیچ پاسخی برای آنها وجود ندارد

پراهلاد جانی مردی هندی تبار است که تا کنون به شیوه ای عجیب غریب زندگی کرده است. در هندوستان مرشدان و راهنماهای بسیاری در زمینه های مذهبی وحود دارند. مرتاضانی که خود را ریاضت میدهند و سعی میکنند تا با غذا نخوردن و حتی تحت فشار گذشتن جسم خود، به قدرت های روحی عجیبی برسند.

یکی از این مرتاضان که اکنون در هندوستان و حتی در خارج از خاک هندوستان هم به شهرت رسیده است، پراهلاد جانی است. او کسی است که ادعا میکند بیش از 40 سال است که هیچی نخورده است. غذا که هیچی او حتی آب هم نخورده است.

دانشمندان زیادی با شنیدن خبر این مرد، به او پیشنهاد کرده اند که این ادعای او را راستی آزمایی بکنند. برای چند روز پراهلاد جانی مورد مراقبت و کنترل شدید محققان قرار گرفت و مشخص شد که او در تمامی آن روزها نه غذایی خورده است و نه حتی یک قطره آب نوشیده است.

به جای اینکه ذهن خود را سرگرم این سوال بکنید که اصلا مگر چنین چیزی امکان پذیر است، دو راه بیشتر برای آسوده کردن ذهن خود ندارید. یا اینکه به هندوستان بروید و تلاش کنید تا شخص پراهلاد جانی را پیدا کنید و مطمئن شوید که این قضیه واقعیت دارد یا خیر!

راه دوم هم، باید طبق این واقعیت که هندوستان کشوری است که هر چیزی در آن میتواند اتفاق بیفتد، این قضیه را قبول کرده و هیچ شک و تردیدی به دل خود راه  ندهید. به هر حال به یاد داشته باشید در سرزمینی که مرتاضان آن با نگاه خود، جلوی حرکت قطار را میگیرند یا حتی قطار در حال حرکت را نگاه می دارند، پس اینکه مردی زندگی میکند که چهل سال است آب و غذا نخورده است، خیلی هم چیز باور ناپذیری نیست.

3.با کرتی استامبا بیشتر آشنا شوید!

 

عجیب ترین اسرار هند که هیچ پاسخی برای آنها وجود ندارد

ستون پیروزی یا کرتی استامبا، ستونی اسرار آمیز است که از دل قرون و اعصار مختلف سالم به دست ما رسیده است. همانطور که میدانید آهن برای سالم ماندن از دست رطوبت و زنگ زدگی به مراقبت های فراوان نیاز دارد. یا باید رنگ شود یا باید از مواد ضد زنگ بر روی آن کار شود و حتی با وجود ایجاد کردن چنین شرایط مناسبی هم، باز هم آهن بعد از مدتها ممکن است رو به زوال برود.

اما این ستون که به ستون پیروزی مشهور است طی هزار سالی که از قدمتش میگذرد در سلامت کامل قرار دارد و هیچ نشانی هم از زنگ زدگی و آسیب دیدگی در آن مشاهده نمی شود.

4.روستای شانی شینگاپور، روستایی که در آن اعتماد مردم به همدیگر موج میزند.

 

عجیب ترین اسرار هند که هیچ پاسخی برای آنها وجود ندارد

در روستای شانی شینگاپور نزدیک به 300 سال است که هیچ مورد دزدی گزارش نشده است. در این روستا که گفته میشود یکی از الهه های باستانی یعنی شانی از خانه ها محافظت میکند، هیچ در و قفلی وجود ندارد. شما با ورود به این روستا، در واقع منطقه ای را خواهید دید که تمام خانه هایش باز است و هیچ چفت و بستی بر ورودی خانه ها مشاهده نمی شود.

طبق باورهای عامیانه در این روستا، کسی که برای دزدی وارد یکی از این خانه ها بشود، طبق قانون الهه شانی مجازات شده و کور خواهد شد.

5.ستون معلقی که زیبایی را به حد اعلا می رساند.

 

در یکی از نواحی باستانی هندوستان، بالغ بر 60 ستون وجود دارد که یکی از این ستون ها را با قطعیت میتوان از جمله اسرار مرموز خندوستان دانست. این ستون کمی از سطح زمین فاصله دارد. سالهای سال است که این ستون با همین اختلاف از ستون زمین قرار گرفته و در واقع، بین زمین و آسمان معلق است.

کلیک ها: 0

فکرش را نمیکنید که این پدیده های عجیب واقعی باشند

 

فکرش را نمیکنید که این پدیده های عجیب واقعی باشند

 

بسیاری از ما در خانه کوچک و نقلی آپارتمانی خود نشسته ایم و نمیدانیم در این کره خاکی چه عجایبی وجود دارند. کافی است برای نمونه، کنترل تلویزیون را در دست گرفته و شبکه هایی را بیاوریم که مستنند پخش میکنند. با تماشای مستندهایی که به موضوعات راز بقا، عجایب جهان و کشورها و شهرها می پردازند تا صرفا بدانیم چه جاهایی و چه چیزهایی وجود دارند که ما حتی نام آنها را نیز نشنیده ایم، احساس متفاوتی نسبت به زندگی پیدا خواهیم کرد.

موبایل خود را بردارید و به کانال هایی سر بزنید که هر روز عکس های مختلفی از عجایب دنیا میگذارند. یا نه، میتوانید صفحه مرورگر اینترنتی خود را باز کرده و با سر زدن به سایت چهار فصل و خواندن این مطلب، افق تازه ای را در زندگی، به روی خودتان بگشایید. پس به خواندن این مطلب که راجع به پدیده های عجیب کره خاکی است ادامه دهید.

دره جیوژایگو در کشور چین

در فیلم ارباب حلقه ها، زمانی که هابیت ها به سرزمین الف ها می رسند، سرزمین سرسبز را میبینند که در واقع در رمان ارباب حلقه ها این سرزمین نمادی از بهشت است. شما با تماشای عکسهای مربوط به دره جیوژایگو در کشور چین، بلافاصله متوجه شباهت این دره فوق العاده زیبا و آن بهشت در فیلم ارباب حلقه ها می شوید.

مطمئنا با پا گذاشتن به این دره بسیار زیبا، ناگهان احساس خواهید کرد که شما هم در کنار الف ها و هابیت های دنیای ارباب حلقه ها قرار دارید و حتی ممکن است از فرط تعجب تا ساعت ها باور نکنید که بیدار هستید. درست است که این مطلبی که در حال مطالعه اش هستید با موضوع پدیده های عجیب دنیا نوشته شده است، اما باور کنید به این دلیل دره جزوژایگو چین در صدر این لیست قرار دارد که در زیبایی بسیار عجیب است.

در واقع اصلا نمیشود که چنین مکان زیبایی در این دنیا وجود داشته باشد. به هر حال زیبایی هم در زندگی و دنیای ما محدودیت هایی برای خود دارد، اما در این دره هیچ محدودیتی وجود ندارد. در دره جیوژایگو زیبایی در اوج و نهایت خود قرار دارد و هر بیننده ای را تا ساعت ها و بلکه تا روزها، مدهوش خود خواهد کرد.

در کنار این دره، دریاچه ای هم وجود دارد. آب این دریاچه به قدری پاک و زلال است که با تماشای آب آن، احساس میکنید جهان مقابل چشمان شما به دو بخش مشابه تقسیم شده است. اگر بالای سر خود آسمانی وجود دارد، اگر زیر این آسمان آبی و زیبا کوهی برافراشته است و اگر در کنار این کوه عظیم دره ای وجود دارد، تصویری زیبا از چنین منظره ای را درون آب زلال دریاچه هم خواهید دید. حتی ممکن است ترجیح بدهید مناظر موجود را از داخل بازتاب آب دریاچه نگاه کنید چرا که، انگار همه چیز از آن داخل زیباتر است.

 

فکرش را نمیکنید که این پدیده های عجیب واقعی باشند

 

پانتانال در برزیل را از دست ندهید

برزیل یکی از بکر ترین کشورهای قاره آمریکای جنوبی است. حالا در برزیل منطقه ای وجود دارد با نام پانتانال که مشابه خاصی ندارد و در جهان ممتاز است. در این منطقه شما میتوانید با حیات وحش ارتباط نزدیکی برقرار کنید!

نکته جالب درباره این منطقه، خوی مهربان و جو صلح آمیز پانتانال است. هیچ حیوانی کاری به کار دیگری ندارد. مورچه خوارها برای خودشان قدم میزنند، مارها بر روی خاک میچرخند و گرازها نیز در سطح مسطح این مکان برای خودشان مسابقه میگذازند! در این منطقه آنقدر همه چیز آرام و بدون دخالت انسان در حیات است که ممکن است اشتباها فکر کنید همه این اتفاقات را از قاب تلویزیون مشاهده میکنید. اما واقعیت این است که شما در این منطقه هستید.  یکی از بکرترین و مهم ترین مناطق حیات وحش را مشاهده می نمایید.

لازم به ذکر است که گونه ای از حیوانات کمیاب با نام جگوارها وجود دارند که شما برای دیدن آنها فقط باید با پانتانال بروید. به همین دلیل هم هست که دولت برزیل برای محافظت از پانتانال هر ساله بودجه زیادی را صرف میکند و نمیگذارد که کسی با نفوذ کردن به این منطقه، بخواهد به حیات وحش پانتانال و خصوصا جگوارهای آن آسیبی برساند.

 

فکرش را نمیکنید که این پدیده های عجیب واقعی باشند

 

وای او تاپو را در نیوزلند ببینید

رودخانه ای در نیوزلند وجود دارد که همچون نوایی سحرآمیز میتواند روح هر انسانی را فریب داده و چشم هایش را به خود خیره کند. اما نکته ترسناک این جاست که مثل هر چیز مرموز و سحرآمیزی، رودخانه وای او تایو هم بسیار خطرناک و حتی کشنده است.

رودخانه ای که به دریاچه ای بزرگتر میرسد و آب دریاچه کاملا زرد است. این زردی در نگاه اول شما را به یاد نقاشی های زیبایی می اندازد که بعضا تخیلی هم هستند. چرا که خیلی با عقل جور در نمی آید که آب یک دریاچه زرد باشد. اما این آب بخاطر تحرک بسیار کم و همچنین نشر گازهای خطرناک و سمی درون آن، به این رنگ درآمده است و حسابی هم خطرناک و سمی است.

مردم بومی نیوزلند این دریاچه را حمام شیطان نامیده اند. حمام شیطان یکی از زیباترین نام گذاری های جغرافیای زمین است و با شنیدن آن، هر جهانگردی را مجاب میکند تا سری به این حمام عجیب غریب و کشنده بزند.

همچنین بدلیل وجود گازهای آتش فشانی در این دریاچه رنگ زرد آن بسیار پررنگ تر میشود. در روزهای آفتابی نیز این رنگ به اوج پررنگی و درخشندگی خود می رسد و در روزهای ابری نیز، اندکی تیره تر شده و خیلی به زرد روشن نزدیک نیست.

در ضمن، باید بدانید که در این منطقه به قدری هوا گرم است و گازهای خطرناک در منطقه وجود دارند که هیچ موجود زنده ای در آن اطراف وحود ندارد. نه گیاهی و نه حیوان و حشره ای، هیچ موجود زنده ای نمیتواند در اطراف این دریاچه تاب بیاورد. هم از نظر سمی بودن گازها و هوای موجود و هم به خاطر اینکه دمای آنجا بسیار بالاست.

واله ده لونا در کشور شیلی

واله ده لونا، به معنای دره ماه است. بافت زیبایی بر سطح این دره وحود دارد که بیش از هر چیزی یادآور حفره های کره ماه است. با رفتن به دره دلا واله ده لونا احساس خواهید کرد که مانند همان فضانوردانی که تا کنون فقط در فیلمهای سینمایی دیده بودید، حالا در حال قدم برداشتن بر روی کره ماه هستید.

فکرش را نمیکنید که این پدیده های عجیب واقعی باشند

کلیک ها: 0

بهترین مکان ها برای سفر به ترکیه در فصل پاییز

 

بهترین مکان ها برای سفر به ترکیه در فصل پاییز

 

از سپتامبر تا نوامر که حدودا مطابق با فصل پاییزی در تقویم شمسی ما ایرانیان است، یکی از بهترین فصول برای رفتن به ترکیه و بازدید کردن از زیبایی های این کشور است. در خاک ترکیه آنقدری مناطق و مکان ها و زیبایی های جغرافیایی خاص در فصل پاییز وجود دارد که مطمئنا برای بازدید همه آنها وقت کم می آورید. بنابراین، مطلب پیش رو را مطالعه نمایید تا بتوانید با بعضی از مهم ترین این مناطق آشنا شوید.

در ترکیه هنگامی که فصل پاییز می رسد و میخواهید قدم زنان شهر ها و روستاهای زیبایش را تماشا کنید، آنقدر رنگ زرد و نارنجی پاییزی خواهید دید که در پایان سفر دل کندن از آن واقعا سخت خواهد بود. این کشور به دلیل قرار گیری بین قاره اروپا و آسیا و قرار داشتن در منطقه خاص از نظر آب و هوایی، بیشترین لذت را در فصل پاییز به بازدید کنندگانش خواهد بخشید. با آب تنی کردن در آب دریای سیاه و دریای مرمر خواهید دید که آب این دریاها هنوز هم گرم و لذت بخش است و یکی از گزینه های اصلی شما حین بازدید از ترکیه همین آب تنی ها خواهد بود.

فتیه

در استانبول، شهرهای ساحلی بی نظری وجود دارد که یکی از زیباترین آنها، همین شهر ساحلی فتیه است. راههای زیادی برای رفتن به فتیه وجود دارد. از پروازهای محلی کوتاه تا مسیرهای تاکسی مشخص شده در نقشه، اما مطمئن باشید هیچ چیز به اندازه رنت کردن ماشین و زدن به دل این شهر ساحلی به شما نمیچسبد.

شما برای لذت بردن از فتیه باید زمان آزادی عمل کافی را داشته بشید. آنقدر مناطق دیدنی و جاذبه توریستی در این شهر ساحلی وجود دارد که باید ماشینی در اختیارتان باشد و متر به متر آن را از زیر نظر بگذرانید.

 

بهترین مکان ها برای سفر به ترکیه در فصل پاییز

 

ماردین

شهر باستانی ماردین، میتواند یکی دیگر از گزینه های هیجان انگیز برای شما باشد. البته در ایران خودمان هم تا دلتان بخواهد از این نوع شهرهای باستانی و تاریخی وجود دارد که بازدید کردن از آنها هم برایمان لازم و هم لذت بخش خواهد بود. اما به هر حال زمانی که شما به کشور دیگری می روید تا از آنجا بازدید کنید، آشنایی با فرهنگ و تاریخ آن کشور عمل بسیار جذابی برایتان خواهد بود.

شهرماردین شهری باستانی و تاریخی است و متعلق به مردمی است که قرن ها پیش در خاک ترکیه کنونی زندگی میکرده اند. شما با سر زدن به مناطق و موزه های داخل این شهر بهتر با تاریخ و فرهنگ عامه کشور ترکیه آشنا خواهید شد. پس حتما به ماردین بروید  از لحظه لحظه بازدیدتان از این شهر بسیار زیبا نهایت لذت را ببرید.

 

بهترین مکان ها برای سفر به ترکیه در فصل پاییز

 

بوزکادا

باز هم ترکیه و باز هم شهر ساحلی دیگری که در اوج زیبایی قرار دارد. بوزکادا شهری است که به داشتن انگورهای وحشی مشهور است. آنقدر در این شهر ساحلی انگور وحشی خواهید خورد که حتی ممکن است دل درد بگیرید. غذاهای محلی لذیذ و خوش طعم هم از دیگر جذابیت های شهر ساحلی بوزکادا است.

شما زمانی که در فصل پاییز به بوزکادا بروید، در کنار سکوت و فضای خاص پاییزی این شهر ساحلی با منظره های بسیار زیبایی هم مواجه خواهید شد. مزارع کشت انگور که بیشتر زمین های کشاورزی بوزکادا را به خود اختصاص داده اند و به همین دلیل از بدو ورود به این شهر تا لحظه خروج، راه به راه مزارع انگور خواهید دید و اصلا هم چیز عجیبی نیست اگر ببینید که در غذاهای محلی شهر ساحلی بوزکادا هم از انگور وحشی استفاده می شود.

 

بهترین مکان ها برای سفر به ترکیه در فصل پاییز

 

مرسین

صومعه، غار، قلعه و مناطق ورزشی و تفریحی بخشی از جاذبه های گردشگری مرسین است. این شهر را میتوان شهری مالامال از هیجان دانست. با ورود به مرسین در ابتدا خواهید شنید که دو غار بسیار تاریخی و البته عجیب در مرسین وجود دارند.

غارهای موسوم به غارهای بهشتی و جهنمی همان غارهایی هستند که مردم بومی شهر مرسین به هر گردشگری که برای بار نخست به این شهر میرود، توصیه میکنند که از آنها بازدید کنند. اینکه چرا غارهای بهشتی و جهنمی تا این اندازه در فرهنگ عامه مردم مرسین اهمیت دارد بحث دیگری است که در این مطلب نمی گنجد اما در فصل پاییز که به دیدن این دو غار بروید اوج لذت را تجربه خواهید کرد.

در کنار این دو غار، قلعه میدان هم میتواند گزینه دیگری برای سیاحت در شهر مرسین باشد. این قلعه که از آثار تاریخی به جای مانده در شهر مرسین است زیبایی های خاص خود را دارد و با شنیدن داستان هایی که درباره این قلعه نزد مردم مرسین سینه به سینه منتقل شده است بیشتر از تماشای دیواره های قلعه میدان حظ خواهید کرد.

صومعه آلاهان هم جایی است که از نظر مذهبی برای مردم مرسین با اهمیت است و دیوار نگاری های داخل این صومعه و همچنین نوع معماری این بنا، از دیگر زیبایی هایی است که در مرسین وجود دارد. پس در پاییز اگر به مرسین میروید سعی کنید در کنار فضای بسیار خوبی که این شهر برای آرام شدن و ریلکس کردن دارد، از این مناطق هم بازدید کنید.

 

بهترین مکان ها برای سفر به ترکیه در فصل پاییز

 

آسوس

در این مطلب بارها به تاریخ اشاره شد اما بد نیست برای نمونه، روستای بهرام کاله را هم نام ببریم. برای رفتن به روستای بهرام کاله شما نیاز خواهید یافت که از طریق شهر آسوس به آن بروید چون هیچ ورودی دیگری به جز آسوس ندارد.

بهرام کاله قدمتی حدودا 3000 ساله دارد و دولت ترکیه هم توانسته تا آنجایی که امکانش بوده بکر بودن و دست نخوردگی بهرام کاله را حفظ کند تا هنگامیکه توریست ها به این روستا می آیند، احساس کنند که از ترکیه 2018 به ترکیه 3 هزار سال پیش رفته اند و در حال راه رفتن در روستایی هستند که در نقطه مهمی از تاریخ به سر می برده است.

جزیره کوندا

شهر استانبول اگرچه از نظر جاذبه های گردشگری فوق العاده است اما شما بالاخره از این شهر خسته خواهید شد. بنابراین پیشنهاد ما این است که در مرحله بعد، به جزیره کوندا سری بزنید. این همان جایی است که مخصوص پاییز است. پاییز را در جزیره کوندا تجربه کردن به معنای احساس اوج آرامش و سکوت در میان جزیره ای است که هیچ خبری از شلوغی و مزاحمت در آن نیست. پس از کوندا حسابی لذت ببرید.

کلیک ها: 0