بلندترین نقطه سکونت جهان کجاست؟

شهر دبی یکی از مقصد های محبوب در بین گردشگران می باشد. هر سال توریست های زیادی به این شهر زیبا سفر می کنند. یکی از جاذبه های این شهر برج خلیفه می باشد که در این مطلب قصد داریم شما را بیشتر با این جاذبه گردشگری آشنا کنیم؛ تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

بلندترین نقطه سکونت جهان کجاست؟

برج خلیفه دبی

 این برج بزرگ ترین و بلندترین برج جهان به شمار می رود. این آسمان خراش شهر دبی را  به یکی از شهرهای معروف دنیا تبدیل کرده است. طرح اولیه برج خلیفه در سال 2003  ارائه شد و در سال 2004 ساخت آن آغاز گردید و بعد از 6 سال، این پروژه به پایین رسید. این برج توسط شرکت عمار و به طراحی شرکت های آمریکایی اسکیدمور، مریل، اوینگز ساخته شده است. جالب است بدانید که از هر نقطه شهر، می توان عظمت و بزرگی این برج باشکوه را مشاهده کرد. هم چنین برج خلیفه در کتاب گینس رکوردهای زیادی به خود اختصاص داده است که می توان به بزرگترین برج جهان، بلندترین نقطه سکونت، بیشترین تعداد طبقات و غیره اشاره نمود.

بلندترین نقطه سکونت جهان کجاست؟

مشخصات برج خلیفه

برج خلیفه دارای 828 متر ارتفاع می باشد که 584 متر آن مسکونی و تجاری و 244 متر آنتن است. هم چنین این برج از 163 طبقه بر روی زمین و یک طبقه در زیر زمین تشکیل شده است. مساحت خالص برج خلیفه 309473 متر مربع می باشد که شامل 304 هتل، 900 آپارتمان، 2957 پارکینگ است. برج خلیفه در تمام طول هفته به صورت بیست و چهار ساعته باز می باشد.

بلندترین نقطه سکونت جهان کجاست؟

آشنایی با بخش های مختلف برج خلیفه دبی

این برج عظیم دارای بخش های بسیار گوناگون و متعددی است که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

هتل آرمانی برج خلیفه دبی (Armani Hotel Dubai)

اولین بخش برج که می توان از آن بازدید کرد، هتلی بسیار مجلل و لوکس می باشد که توسط معمار ایتالیایی به نام جورجو آرمانی طراحی شده است. این هتل حدود 11 طبقه ابتدایی از 163 طبقه برج خلیفه را به خود اختصاص می دهد. در طراحی این هتل از معماری و حتی مبلمان ایتالیایی استفاده شده و به همین دلیل به یکی از هتل های گران این شهر تبدیل شده است.

بلندترین نقطه سکونت جهان کجاست؟

رستوران آرمانی برج خلیفه دبی

رستوران برج خلیفه دبی یکی دیگر از بخش های این برج است که می توان از آن بازدید کرد. گردشگران می توانند در رستوران این برج از طعم غذاهای بی نظیر بین المللی و اصیل عربی نهایت لذت را ببرند. هم چنین فضای بسیار زیبای این رستوران لذت غذا خوردن را دوچندان می کند. جالب است بدانید که این رستوران ها دارای سالن های مجزا برای سرو دسر و غذای اصلی می باشند.

رستوران اتمسفر برج خلیفه دبی

رستوران اتمسر در طبقه 122 این برج قرار دارد. اگر عاشق غذا خوردن در بلندی هستید، حتما به این رستوران بروید. جالب است بدانید که این رستوران نام خود را در فهرست کتاب رکوردهای جهانی به ثبت رسانده است. یکی دیگر از دلایل معروف این رستوران استفاده از مواد اولیه تازه و کار کردن بهترین سرآشپزان در آن می باشد.

سکوی بازدید برج خلیفه دبی (At the Top)

همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم، برج خلیفه دبی دارای 163 طبقه است که از طبقه 124 آن به بعد را ات د تاپ می نامند. شما در این طبقه می توانید از تماشای تمام شهر دبی در زیر پای خود لذت ببرید.  

بلندترین نقطه سکونت جهان کجاست؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران نقش جهان کیش

جهان پناه هند

چرا یک نقطه قرمز بر روی چشم دارم

نقطه ی سیاه

آشنایی زیباترین باغ های جهان