در مورد جزایر سلیمان چه می دانید؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

در مورد جزایر سلیمان چه می دانید؟

در این بررسی می خواهیم شما را با حقایقی در مورد جزیره سلیمان آشنا کنیم. حقایقی که احتمالاً شما را شگفت زده خواهند کرد. حدس می زنیم پس از خواندن این حقایق به عنوان اولین سفر جزایر سلیمان را انتخاب می-کنید.

1-   ساکنین جزایر سلیمان می گویند ما آرایش نمی کنیم.

 این آرایش نکردن در دیگر مناطق جنوبی اقیانوس آرام به خاطر افتخار به زیبایی طبیعی است. در این منطقه مردم معتقدند به اندازه کافی زیبا هستند و نیازی به غربی کردن خود برای جذب بازدیدکنندگان ندارند. جزایر سلیمان شامل 992 جزیره (حدود 150 ساکن) است که به 9 قسمت تقسیم شده است و یکی از آخرین مقصد های نامحدود اقیانوس آرام است. اگر فکر می کنید دریاچه های مرجانی، سواحل شنی، جنگل های گرمسیری، جنگل های بارانی، آبشارها، آتشفشان ها و مهمان نوازی تنها در سرزمین عجایب وجود دارد سخت در اشتباه هستید.

در مورد جزایر سلیمان چه می دانید؟
2-    ساکنین جزایر سلیمان به زبان پیجین صحبت می کنند.

 زبان پیجین و انگلیسی لینگوس تقریباً مشترک هستند. اما حدود 70 زبان دیگر نیز در جزایر سلیمان استفاده می شود. تانک ایو توماس (با تشکر از شما) یک عبارت خوب برای شناختن افراد است. در برخی از روستاها شما ممکن است گویش محلی ترجمه شده در پیجین را بشنوید.

3-    در جزایر سلیمان شما دیدنی های خاصی را خواهید دید.

 هواپیماهای جزایر سلیمان برای حمل و نقل مردم در سرتاسر کشور استفاده می شوند. با سوار شدن در هواپیما و نشستن کنار پنجره می توانید از ابرهای گرمسیری و رنگین کمان های و دریاچه های زلال دیدن کنید. جزایر کوچک با ورودی های گوناگون بسیار جذاب هستند. هواپیمایی سولومون اخیراً پروازهای مستقیمی را بین سیدنی و هانیارا آغاز کرده اند.

در مورد جزایر سلیمان چه می دانید؟
4-    تفریحگاه پسران چاق در جزایر سلیمان

جالب است که بدانید به خاطر جو این منطقه پسر چاق عاشق این منطقه خواهند شد. این منطقه دارای تالاب های فیروزه ای، غذاهای خوب، خدمات دوستانه، زیبایی های شگفت انگیز است. و هم چنین منطقه ای ایده آل برای اکتشاف را فراهم می کند. انواع کافه ها و رستوران ها در این منطقه برای ارائه نوشیدنی ها و غذاهای خوشمزه در دسترس هستند. تورهای بسیاری در این منطقه وجود دارند که شما را به روستاهای محلی برده و یک ناهار سنتی به شما خواهند داد. اگر جوان هستید و خواهان لذت می باشد به این منطقه سفر کنید.

در مورد جزایر سلیمان چه می دانید؟
5-    قبیله بوبویی

پس از دیدن مردم سیه چرده، کمان، صدای زنگ، قایق، رزمندگان جوان پشت درختان، کلبه، صدای فریاد و تکان دادن سپرها بدانید که به قبیله بوبویی نزدیک شده اید. اگر یک مگس بر سر شما پرواز کند و شما را آزار دهد تنها رئیس قبیله می تواند آن را بکشد. او در نهایت به سمت شما خواهد آمد  و رزمندگان پسر عقب نشینی می کنند. در حالی که حضور رئیس را می فهمند و لبخند می زنند. قبل از هر اقدامی اندکی صبر کنید. این بازدید سنتی با نمایش آشپزی، صنایع دستی و میل یک ناهار مجلل از سبزیجات، جلبک دریایی و موز خشک شده دنبال می شود.

در مورد جزایر سلیمان چه می دانید؟
6-    روستاهای سنتی

جامعه بوگو تنها نمونه ای از سفر سنتی، راه دور و واقعی به یک روستا در جزایر سلیمان است. یک تعهد ملی برای حفظ شیوه زندگی سنتی یا کاستوم افراد این روستا را از افرادی که در شهرها زندگی می کنند متمایز می کند. ممکن است این سبک زندگی غیر ممکن به نظر برسد یا این سبک زندگی رو به کاهش باشد. با این وجود سفر تورهای مختلف ساکنان این روستاهای سنتی را به ادامه سبک زندگی سنتی تشویق می کند. دفاتر بازدید از جزایر سلیمان می توانند در مورد روستاهای سنتی و زمان بازدید از این روستاها و یا حتی اقامت در این روستاها شما را راهنمایی کنند.

7-  عجایب جهان را در اینجا جستجو کنید.

 شما می توانید از جزیره نیو بازدید کنید تا جمجمه سربازان و دشمنان آنها را ببینید. در انواع جشنواره ها از جمله جشنواره های فرهنگی مرتبط با شکارچیان، جشنواره شل پول در مالایتا در ماه اوت، اسکار وگاسیا و یام در ماهیرا در ماه ژوئن و جشنواره موزاییک در مکیرا در ماه اوت می توانید شرکت کنید. جشنواره های این منطقه جزء جشنواره های عجیب کره زمین هستند.

در مورد جزایر سلیمان چه می دانید؟
8-    بازدید از مناطق غواصی 

جزایر سلیمان دارای برخی از بهترین مکان ها برای غواصی در جهان هستند. در این جزایر مرجان های نرم و سخت، باران های پر سر و صدا، خرابه های کشتی های جنگی و زندگی جانداران فراوان، از جمله کوسه ها، لاک پشت ها، دلفین ها و غیره واقعاً دیدنی هستند. منطقه ای بین هانیارا و جزایر فلوریدا وجود دارد که دارای بسیاری از کشتی های جنگی و هواپیماهای جنگ جهانی دوم است. دیدن این جنگ افزارها شما را به یاد جنایت های گذشتگان خواهد انداخت. با کارشناسان غواصی با تجربه در بیلیکیکی دیدن کنید. تورهایی در جزایر سلیمان هستند که شما را به سفرهای یک روزه در مناطق دیدنی خواهند برد.

9-    سفر به سرزمین رویاها

شما مجبور نیستید برای لذت بردن از سرزمین عجایب در وهم و خیال غرق شوید. برای رسیدن به رویاهای دیرینه خود تنها کافیست به جزایر سلیمان سفر کنید. از جزایر سلیمان لذت ببرید. در ساحل ماسک بگذارید و درون آب شیرجه بزنید. شما با دیدن مناظر طبیعی زیبا و حیوانات دریایی کنجکاو و رنگارنگ مانند کوسه های ریف و دلقک ماهی ها حتما خوشحال خواهید شد.

در مورد جزایر سلیمان چه می دانید؟
10-    سفر به جزایر گوناگون

 بهترین شرایط برای موج سواری بین ماه های اکتبر و آوریل است. جزیره سانتا ایزابلا یک خط ساحلی 260 کیلومتری رو به رو شمال دارد که مکان مناسبی برای گردش و تفریح است. گشت و گذار در خلیج پایلوگه در نزدیکی گیزو در غرب می تواند خاطره انگیز باشد. سفر به جزیره اسکول یک سفر دو ساعته را می طلبد. جزایر مختلف سلیمان همیشه برای گردشگران جزایر جذابی هستند چرا که سادگی خود را در طی سال-های طولانی حفظ کرده اند.

در مورد جزایر سلیمان چه می دانید؟
11-    جزیره ساوو

 سفر به جزیره ساوو بسیار انسان را حیرت زده می کند. جزیره زمین لرزه ها و آتشفشان های فعال که در سال های دور قابل سکونت نبوده است. اگر چه ساوو یک جزیره آتشفشانی است با این وجود از سال 1837 تا 1850 فوران ناگهانی در ساوو رخ نداده است. هیچ کس واقعا نمی داند آتشفشان چه زمانی فوران خواهد کرد. سفرهای 20 دقیقه ای با قایق می تواند سفری خاطره انگیز برای شما رقم بزند و شما را به تماشای کودکان بومی منطقه و ماهی های زیبا دعوت کند. از سفرهای قایقی بسیار لذت خواهید برد. لذت این سفرها با زدن عینک های آفتابی و پوشیدن لباس هایی با رنگ روشن چندین برابر خواهد شد. برای پاک شدن از آلودگی ها و سر و صدای شهری به روستاهایی در ساوو سفر خواهید کرد که در کنار خیابان های آنها جوجه کباب های داغ سرو می کنید.  برای بازدید از جزیره ساوو باید یک تور سازمان یافته را پیدا کنید. تور باید راه های سنتی انجام کارها و مرکز زندگی روستاها را  به شما آموزش دهد.

بازدید ها: 402

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

موزه پاور هوس یک از  اصلی ترین موزه هنرهای کاربردی و علوم مختلف در سیدنی است، اگر چه اغلب به عنوان یک موزه علمی نیز شناخته می شود، اما موزه پاور هوس مجموعه ای متنوع از همه فن آوری های موجود در جهان از جمله هنرهای تزئینی، علوم طبیعی مختلف، ارتباطات، حمل و نقل، لباس، مبلمان، رسانه، فن آوری کامپیوتری، فن آوری فضایی و موتور بخار را شامل می شود.
این موزه بیش از 125 سال است که احداث شده است و دارای 400000 مصنوعات است که بسیاری از آنها از سال 1988 به نمایش گذاشته شده اند. این موزه در حومه شهر اولتیمو در سیدنی استرالیا واقع شده که در اصل در سال 1902 ساخته شده است و شهرتی جهانی دارد و به مقصد محبوبی در سیدنی برای توریست ها تبدیل شده است.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

تاریخچه موزه پاور هوس

این موزه ابتدا در ساختمانی معروف، به نام کاخ باغ، که در سپتامبر 1882 توسط آتش سوزی نابود شد، قرار داشت. پس از آن در ماه اوت 1893 به مکان جدید و هدفمند فعلی در خیابان هریس منتقل شد که به عنوان موزه تکنولوژی نام گرفت. سپس این موزه در سال 1982 به رصدخانه سیدنی متصل شد و نام موزه پاور هوس برای آن انتخاب شد.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

جاذبه های کلیدی

موزه پاور هوس دارای تعدادی نمایشگاه های منحصر به فرد و دایمی است. از جمله اشیایی که در آن به نمایش گذاشته شده است می توان به قدیمی ترین موتور بخار جهان، ساخت وایتدبرد موتور در سال 1785، اشاره کرد. این موتور به عنوان یک اثر تاریخی در مهندسی مکانیک است که توسط انجمن مهندسان مکانیک آمریکا در سال 1986 نامگذاری شده است.

نمایشگاه های دائمی

موزه پاور هوس میزبان تعدادی از نمایشگاه های دائمی، که شامل انواع مختلف مصنوعات حمل و نقل و ارتباطات می شود، است.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

حمل و نقل

در نمایشگاه حمل و نقل می توانید نظری بر پیشرفت حمل و نقل در گذر سالیان مختلف بیاندازید. از چرخ دستی های اولیه گرفته تا موتور بخار، اتومبیل و هواپیما و آخرین فن آوری های هیبریدی را در این بخش از موزه می توانید مشاهده کنید. لوکوموتیو بخار که در این نمایشگاه وجود دارد، برای 87 سال خدمت کرده است.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

همچنین اتوبوس و مجموعه ای از موتورسیکلت ها نیز در این بخش وجود دارد. هواپیماهای پارک شده را از بالکن می توانید مشاهده کنید که عبارتند از کاتالینا که پاتریک گوردون تیلور با آن اولین پرواز را از استرالیا به آمریکای جنوبی خلبانی کرد و با آن 29 سرباز را در سال 1945از نیویورک به استرالیا آورد. همچنین یک اسکوت کویینیر نیز در این بخش وجود دارد که تنها هشت خودروی دیگر از آن در جهان وجود دارد.
در موزه پاور هوس همچنین تراموا C11 (1898)، O805 (1909)، (R1738 (1938. که در نوع خود بهترین بودند، و موتور بخار تراموا 28A نیز وجود دارد.

بخش فضایی

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

در نمایشگاه فضایی به فضانوردی و اکتشافات مربوط به آن توجه می شود. این بخش شامل یک کابین فضایی خلبان و شاتل است. که شبیه ماهواره های استرالیا است و از طریق یک راه زیر زمینی به نمایشگاه حمل و نقل و دو طرف ورودی نمایشگاه می پیوندد.

بخش اکولوژی: ایجاد یک آینده ی پایدار

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

نمایشگاه "اکولوژی" بر چالش های زیست محیطی، تاثیرات انسانی و روش ها و فن آوری هایی برای متوقف کردن اثرات مخرب بر محیط زیست متمرکز است. خانه ای به نام اکو هوس وجود دارد که در آن افراد تغییرات متغیرهای نوری را می توانند ببینند و همچنین شبیه سازی انرژی و بازی های زیست محیطی نیز وجود دارد. در بخشی از این نمایشگاه یک درخت موجود است که بر اساس خطوط سنی که با حلقه های روی تنه آن مشخص می شود، نشان می دهد که قدمت آن به قرن 17 میلادی باز می گردد.

دنیای سایبری: کامپیوترها

نمایشگاه دنیای سایبری در مورد کامپیوترها و مشتقات آن است و از اولین ماشین حساب ها تا آخرین ماشین های کامپیوتری موجود را در خود گنجانده است.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

نمایشگاه "آزمایشات"

بخش "آزمایشات" یک نمایشگاه علمی است و شامل نمایش هایی تعاملی است که جنبه های مغناطیس، نور، برق، حرکت و حواس را نشان می دهد. همچنین این بخش شامل یک ماشین است که توضیح می دهد که چگونه شکلات ساخته شده و اجازه می دهد تا شخص چهار مرحله احساس طعم شکلات را درک کند. یک مدل کامل از یک آتشفشان نیز وجود دارد و همچنین مدل تولید جریان الکتریکی و ایجاد صدا در این بخش دیده می شود. یکی از محبوب ترین ویژگی های این نمایشگاه، یک توپ پلاسما است که جریان الکتریسیته را از طریق گاز درخشان داخل آن نشان می دهد و رنگ آن هنگام لمس شدن تغییر می کند.

نمایشگاه های غیر دائمی

نمایشگاه فرهنگ استرالیا

نمایشگاه های مختلفی نیز به فرهنگ عمومی استرالیا می پردازند. برخی از این موارد شامل: پخش لحظات تاریخی در تلویزیون استرالیا از سال 1956 تا کنون است که باعث می شود تا فرد احساس کند که به گذشته قدم گذاشته است.

نمایشگاه هنر

نمایشگاه های هنر گرا شامل نمایشگاه فبرگ، نمایشگاه گنجینه های فلسطین، نمایشگاه کریستین دیور، نمایشگاه آدری هپ بورن و کایلی است.  بخشی از نمایشگاه به احترام کایلی مینوگ و سهم او در صنعت موسیقی، صفحه نمایش، و بسیاری از لباس های او را به نمایش می گذارد. یک نمایشگاه نیز در مورد شاهزاده ولز، که به نام دیانا شهرت دارد، برگزار شده است: که شامل مجموعه از لوازم وی در خانه اجدادی وی، از جمله لباس عروسی، جواهرات خانوادگی و فیلم های دیانا در کودکی است.
هری پاتر: این نمایشگاه از تاریخ 19 نوامبر 2011 برپا شد. این نمایشگاه دارای لباس های واقعی و مجموعه ای از هشت فیلم هری پاتر از جمله اسنیک طلایی، نیمبوس 2000 و توپ طلایی و لوازم مختلفی از همه شخصیت های اصلی این داستان است. این بخش دارای جاذبه عظیمی بوده و باید گسترش یابد. این نمایشگاه در تاریخ 9 آوریل 2012 بسته شد.

نمایشگاه سینما

از سال 1988 در موزه پاور هوس تعدادی نمایشگاه موقت بزرگ برگزار شده است، که برخی از آنها بر پایه ی فیلم های محبوب سینمایی مانند ارباب حلقه ها و جنگ ستارگان بوده اند، که مدل ها، ابزار و لباس های همه بازیگران شش قسمت فیلم جنگ ستارگان را به نمایش گذاشته است. و جالب توجه است که به همراه پیشرفت های اخیر در فن آوری، برخی از آن ساخته های فانتزی به واقعیت تبدیل شده اند.

تلسکوپ مرز (MERZ)

موزه پاور هوس یک تلسکوپ مرز هفت و نیم اینچی دارد که در سال 1860-1861 ساخته شده است.

بازدید ها: 504

راهنمای سفر به سیدنی

قطعاً سیدنی یکی از شهرهای چند ملیتی دنیاست که توسط ساحلهای بی‌نظیر، مکانهای میراث جهانی و همچنین مناطقی که شراب ناب تولید می‌کنند احاطه شده است. علاوه بر این که شهر سیدنی بزرگ‌ترین شهر استرالیا است، این شهر همچنین توسط گردشگران و توریستهایی از اقسام نقاط دنیا هم هر ساله بازدید می‌شود. این شهر جاذبه-های گردشگری و مناطق دیدنی مختلفی دارد که قطعاً باعث سرگرم شدن گردشگران شده و اوقات خوبی را برای آنان ثبت میکند.

راهنمای سفر به سیدنی

همچنین این مناطق دیدنی شامل سواحل بسیار معروف و محبوب باندی (Bondi) و منلی (Manly)، هرچند که فهمیدن اینکه چرا مردم به این سواحل علاقهمند هستند و مدت زیادی را در آن میگذرانند خیلی سخت نیست، زیرا این سواحل قطعاً از بهترین و زیباترین سواحلی است که تا به حال به آن رفتهاید. اگر به سیدنی سفر کردید سعی کنید اگر میتوانید چند روزی را در آنجا بمانید و از زیباییهای آن نهایت لذت را ببرید. هرچند که جاذبههای گردشگری و مناطق تفریحی در سیدنی بسیار زیاد است که ممکن است در انتخاب اینکه اول به کجا بروید برایتان سخت باشد. در ادامه قصد داریم شما را با این شهر زیبای استرالیایی به طور کامل آشنا کنیم و تمام نکات سفر به این شهر جذاب توریستی را برایتان بازدید کنید. پس اگر قصد سفر به این شهر را دارید، به ویژه اگر برای اولین بار است که به آن سفر میکنید با ادامهی مطلب با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با شهر سیدنی آشنا کنیم.

5 مورد از بهترین کارهایی که میتوانید در سیدنی انجام دهید:

- گشت و گذار در سواحل ای شهر

از سواحل پالم گرفته تا سواحل منلی (Manly)، بوندی (Bondi) و کوگی (Coogee)، سیدنی سواحلی دارد که برای تمام افراد مناسب است. تمام سواحل موجود در شهر سیدنی به راحتی با وسایل نقلیهی عمومی قابل دسترسی هستند و همچنین هزاران هزار رستوران و مغازههای موج سواری در اطراف این سواحل وجود دارد. کیفیت غذایی رستورانهای کنار ساحل بسیار خوب است و شما با خیال راحت بعد از یک شنای عالی می‌توانید به این رستورانها بروید و با خوردن غذاهای فوقالعاده خوش طعم و دیدن منظرهی زیبای بیرون اوقات خوشی را برای خودتان رقم بزنید.

راهنمای سفر به سیدنی

- کوهستانهای آبی (The Blue Mountains)

به راحتی می‌توانید با قطار سیدنی به این کوهها دسترسی پیدا کنید. همچنین بازدید از این منطقه کاملاً مجانی است. در این منطقه کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد از جمله کوهنوردی کردن و یا مشاهده‌ی منظرهی تکرار نشدنی دیوارههای سنگی. همچنین آبشار زیبایی در طول این مسیر قرار دارد که میتوانید در آن آبتنی کنید. این کوهستان قطعاً یکی از جاذبههای فوق‌العاده و تکرار نشدنی سیدنی است که حتماً باید به این مکان بروید و از زیباییهای آن نهایت لذت را ببرید.

راهنمای سفر به سیدنی

از باغ وحش حیات وحش سیدنی (Wild Life Sydney Zoo) حتماً دیدن کنید:

باغوحش زندگی حیاتوحش سیدنی زیستگاه طبیعی زندگی پرندهها، گونهی خاصی از کانگوروها، خزندگان و دیگر حیوانات است. همچنین تورهای راهنمای مختلفی در این باغوحش وجود دارد و همهروزه به حیوانات موجود در آن غذا داده میشود. بازدید از این باغ وحش یک تفریح جالب و خوب خانوادگی است که در آن میتوانید ساعات خوشی را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید. همچنین بلیت بازدید از این باغوحش برای هر نفر 40 دلار استرالیا است. البته اگر این بلیتها را از طریق اینترنت و وب‌سایت این باغوحش رزرو و خریداری کنید این مبلغ 12 دلار استرالیا تخفیف خواهد داشت که این روش بسیار به صرفهتر است و باعث میشود در طول سفر به این شهر بتوانید کمتر پول خرج کنید و مقداری از بودجه خود را پسانداز کنید. این باغ وحش همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است.

راهنمای سفر به سیدنی

- خانهی اپرای سیدنی (Sydney Opera House)

این خانهی اپرا برای سقف سرتاسر سفیدی که دارد که بسیار معروف است. به عنوان یک بنا دیدنی تلفیقی از معماری و مهندسی تمام عیار است. همچنین با پرداخت 40 دلار استرالیا به تورهای راهنما میتوانید توضیحات آنها راجع به این بنا و معماری آن را به طور کامل بشنوید و از راز پیچیدگی این بنا به طور کامل آگاه شوید.

راهنمای سفر به سیدنی

- پل بندرگاه سیدنی

این پل در سال 1932 توسط دولت ساخته شد و به یکی از زیباترین مکانهای دیدنی شهر سیدنی تبدیل شده است. پیکر بندی استیلی این پل به عنوان سنبل این شهر شناخته شده است. اگر همراه با تور به این منطقه میروید مبلغی معادل 140 دلار استرالیا باید پرداخت کنید تا از این پل بتوانید بالا بروید. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که دوچرخه سواری و یا قدم زدن در این مکان کاملاً رایگان است و به راحتی میتوانید منظرهی لنگرگاه و خانهی اپرا را مشاهده کنید و از زیبای این منظره نهایت لذت را ببرید. همچنین بازدید از این پل بندرگاه میتواند ساعتها شما را سرگرم کند.

راهنمای سفر به سیدنی

قیمتهای هتل

هتلهای موجود در سیدنی بسیار گران قیمت هستند. البته مهمانخانههای ارزان قیمت را هم میتوانید در منطقهی King’s Cross پیدا کنید. یک خوابگاه 8 تخته از 26 دلار استرالیا شروع میشود این در حالی است که یک اتاق 4 تخته قیمتی معادل 33 دلار استرالیا را دارد. اتاقهای شخصی حدوداً 80 تا 120 دلار استرالیا قیمت دارند. البته این قیمت به مکان هتل و اینکه اتاق اشتراکی است یا خیر هم بستگی دارد. پیشنهاد میکنیم هرگز در Jolly Swagman اقامت نکنید! این مکان بدترین جایی است که میتوانید در آن در طول مسافرت خود اقامت داشته باشید.
بودجهای که برای هتل باید کنار بگذارید با توجه به اینکه در کدام قسمت شهر اقامت خواهید داشت میتواند کاملاً متفاوت باشد. اگر مایل هستید در مرکز شهر اقامت داشته باشید، بهتر است یک اتاق شخصی در مهمان-خانهها و یا هتلها برای خود کرایه کنید. بودجهای که برای اقامت خود در هتل باید در نظر بگیرید از حدود 90 دلار استرالیا برای هر شب اقامت شروع میشود و تا بیشتر از 200 دلار هم میتواند افزایش داشته باشد.

راهنمای سفر به سیدنی

غذا خوردن در این شهر

غذاهای ارزان قیمتی نظیر سوشی، ساندویچ و برگرها در همهجای این شهر با قیمت زیر 14 دلار یافت میشود. اگر تمایل دارید که وعدههای غذایی را خودتان بپزید، حدوداً 100 دلار برای هر هفته باید در نظر بگیرید. البته اگر در مهمانخانه اقامت میکنید اکثراً هر شب غذاهای خانوادگی را به شما پیشنهاد میکنند که قیمت آن حدوداً 8 دلار است. البته برخی از این مهمانخانهها شام رایگان هم دارند ولی پیشنهاد میکنیم هرگز از آنها میل نکنید زیرا اکثراً سوسیس و یا هات‌داگ‌های بیکیفت ارائه میکنند.

بازدید ها: 320

راهنمای سفر به شهر کانبرا

راهنمای سفر به کانبرا

وقتی به کانبرا سفر می‌کنید، متوجه میشوید که این شهر از هر چیزی سعی داشته که بهترین را در خود بگنجاند. رستورانهای شیک، بارهای مدرن، بوتیکها و فروشگاههای خاص، فعالیتهای سرگرم‌کننده برای کودکان و یک تقویم شلوغ با فستیوالهای متعدد از کاراهایی است که می‌توانید در این شهر انجام دهید. این شهر پایتخت استرالیا است و جمعیتی نظیر 400 هزار نفر را در خود گنجانده است. در این مقاله ما می‌خواهیم که به شما راهنمای سفر به این شهر زیبا را داده و همچنین شمارا با تمام ابعاد این شهر مثل فرهنگ و هنر، جاذبهها، رستورانها، هتلها و نکات کلیدی سفر به کانبرا به‌طور کامل آشنا کنیم. پس با ادامهی مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با این شهر زیبا و فرهنگی آشنا شوید.

آب‌وهوا

راهنمای سفر به کانبرا

هر زمان که شما به این شهر سفر کنید مطمئن باشید کارهای زیادی است که میتوانید در این شهر انجام دهید. این شهر در استرالیا واقع‌شده است؛ و رنگ و فعالیتهای مختلف مختص به هر فصلی را در خود گنجانده است. بهار در این شهر از 1 سپتامبر تا 30 نوامبر ادامه دارد. بهار در کانبرا نفسگیر و زیباست. همهجا می‌توانید شکوفههای زیبای گل را ببینید و همچنین هوا هم گرم و معتدل است که زیبایی و لذت این فصل را دو برابر می‌کند. این زمان بهترین وقت برای فعالیت در هوای باز است و همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم در هوای زیبای این فصل در سطح شهر پیادهروی کنید تا از آسمان آبی و آبوهوای تازه نهایت لذت را ببرید.
تابستان در کانبرا از 1 دسامبر شروع‌شده و تا 28 فوریه ادامه دارد. به شما پیشنهاد میکنیم کلاهتان را بردارید و شلوارک بپوشید تا بتوانید درجاهای دیدنی این شهرگشت و گذار کنید.
پاییز در این شهر از 1 مارس تا 31 می ادامه دارد. این فصل بدون شک زیباترین فصل کانبرا است و شما از دیدن مناظر در این فصل حیرت‌زده میشوید. منظرهی دل‌فریب شهر کانبرا طیف رنگ، قرمز، طلایی، حنایی، قهوهای و قرمز لاکی به خود میگیرد و شما می‌توانید شاهد تغییر رنگ درختها در فصل پاییز باشید. همچنین تقویم این شهر در این فصول پر از فستیوال‌های مخصوص و رنگارنگ است.
زمستان کانبرا از 1 ژوئن تا 31 آگوست ادامه دارد. زمستان این شهر آب‌وهوای خنکی دارد و همچنان خورشید درخشان میتابد. این زمان بهترین وقت برای دیدن گالریها و موزههای سطح شهر است. از فعالیتهای زمستانهی این شهر لذت ببرید و این لذت را با استراحت کردن در کنار شومینه در حالی که شام خود را میل می‌کنید کاملتر نمایید. به دلیل اینکه کوهستانها در زمستان از برف پوشیده شدهاند به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد رفتن به کوه و یا کوهنوردی رادارید حتماً از لباس ضخیم مثل شال و کلاه، کاپشن و همچنین بوتهای بلند استفاده کنید.

خرید کردن در شهر کانبرا

راهنمای سفر به کانبرا

بهترین محل برای خریدهای خاص در این شهر رفتن به بوتیکهای کانبرا است. البته از کیفیت و اجناس زیبایی که بومیان دست سازه فروش این شهر، دپارتمانهای بزرگ و زنجیرهای و مغازههای فشن و مد نمی‌توان به راحتی گذشت. بهترین ویژگی مراکز خرید و فروشگاههای کانبرا این است که همواره میتوانید در اطراف آن کافههایی را برای استراحت و غذا خوردن بعد از یک خرید طولانی پیدا کنید که این بسیار محشر است.
همچنین در مغازههای این شهر شما آخرین‌مدل‌های صنعت مد را به‌راحتی پیدا میکنید.

فعالیتهای در دل طبیعت و در هوای آزاد

با انجام دادن این فعالیتها در زمان اقامت در کانبرا از سفر به این شهر بیشتر هم لذت میبرید. همچنین در دل طبیعت پدیدههای طبیعی نظیر آبشارها، رودخانهها و کوهستانهای پوشیده شده از برف را میابید. همچنین گیاهان وحشی و حیوانات مخصوص به این شهر را نیز در محلهای یادشده به‌راحتی پیدا میکنید. از دل طبیعت می‌توانید به‌عنوان باشگاه پرانرژی استفاده کنید و پیادهروی کنید یا دوچرخه‌سواری کنید. برای بچهها هم زمین-های بازی زیادی طراحی و ساخته‌شده است.

راهنمای سفر به کانبرا

کلکسیونهای هنری و فرهنگی شهر کانبرا

این شهر به خاطر داشتن کلکسیونهای هنری و فرهنگی بسیار خوششانس است. گالریها و موزههای موجود در کانبرا از کلکسیونهای ملی و بینالمللی و همچنین کارهای هنرمندان محلی و بومی خود محافظت و نگهداری می‌کنند. بزرگ‌ترین کلکسیونهای اولیهای که تشکیل شد در گالری ملی استرالیا (National Gallery of Australia)، Foundation Collection of Sir Sidney Nolan واقع در کانبرا هستند. پس اگر از این شهر زیبا دیدن میکنید پیشنهاد ما این است که از موزهها و گالریهای بینظیر واقع در این شهر دیدن کنید و ساعاتی را صرف بازدید از این آثار هنری زیبا و قدیمی کنید. مخصوصاً اگر به آثار هنری و تاریخ گذشته بسیار علاقهمندید این مکان بهترین جاذبهی کانبرا برای شما تلقی می‌شود و برای ساعتها شمارا سرگرم نگه می‌دارد.

راهنمای سفر به کانبرا

بازدید ها: 340
آنچه باید در مورد جزایر سلیمان بدانید - 5.0 out of 5 based on 2 votes

آنچه باید در مورد جزایر سلیمان بدانید

آنچه باید در مورد جزایر سلیمان بدانید

در دنیا، جزیره های زیادی وجود دارند که پر از جاذبه های دیدنی و اسراز آمیز هستند. یکی از مناطق جذاب و هیجان انگیز برای سفر، جزایر سلیمان می باشد. این جزایر در اقیانوس آرام جنوبی قرار دارند. این جزایر زیبا و شگفت انگیز، یکی از مکان های مورد علاقه هر گردشگری است. با آژانس مسافرتی چهار فصل همراه باشید تا در مورد عجایب و زیبایی های این جزایر صحبت کنیم.
 

آب و هوای جزایر سلیمان

آنچه باید در مورد جزایر سلیمان بدانید

همان طور که قبلا گفتیم، جزایر سلیمان در اقیانوس آرام قرار دارد و دارای ۹۹۰ جزیره می باشد. پایتخت این کشور، هونیارا است. این جزیره‌ی زیبا از صدها جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده که مهم ترین جزیره های آن، نیو جورجیا، گوادال کانال، مالایتا و سان کریستوبال می باشند. هم چنین این کشور زیبا، از جزایر آتشفشانی و کوهستانی زیادی به وجود آمده است. کوه ماکاراکومبور، بلندترین قله این منطقه شناخته می شود که ۲۴۴۷ متر ارتفاع دارد. وضعیت آب و هوای این جزیره در ماه های نوامبر تا آوریل، بارانی است و دما در این ماه ها بالا می باشد.

تاریخ

آنچه باید در مورد جزایر سلیمان بدانید

این جزایر توسط یک دریانورد اسپانیایی، به نام آلوارو دی مندانا دی نیرا در سال ۱۵۶۸ کشف شد. او یک روز در جزیره قدم می زد که در دهانه رودخانه ای به نام ماتانیکو مقدار قابل توجهی طلا پیدا کرد و باور داشت، گنج بزرگی که پیدا کرده، همان گنج‌های حضرت سلیمان بوده و به خاطر همین به این جزایر نام جزایر سلیمان را داد.

ساکنان اولیه جزایر سلیمان

آنچه باید در مورد جزایر سلیمان بدانید

ساکنان این جزیره، قبل از سال ۱۸۹۳ در مزرعه های جزایر اقیانوس آرام مشغول به کار بودند. در سال ۱۹۴۲ این جزیره بوسیله امپراتوری ژاپن اشغال شد و جنگ های سخت و شدیدی در این جزیره اتفاق افتاد که یکی از آن ها، نبرد بزرگی بود که بر سر جزیره گودال کانال رخ داد و بعد از این جنگ، این کشور استقلال خودش را اعلام کرد. در قرن ۱۹ میلادی این جزایر توسط انگلیس اشغال شده بود و دوباره در جنگ جهانی دوم به وسیله ژاپن اشغال شد و همین مساله سبب گردید که این جزایر پر گنج برای ژاپن و ایالات متحده آمریکا به میدان جنگ تبدیل شود. بلاخره در سال 1976 این جزیره استقلالش را اعلام کرد و یک حکومت مردمی در آن به وجود آمد. شاید جالب باشد که بدانید، تقریبا شصت درصد از مردم این کشور باسواد هستند و قسمتی از دانشگاه ساوت پاسیفیک در این جزیره زیبا قرار دارد. حدود یک سوم اهالی جزایر سلیمان، به کشاورزی مشغول هستند و از این راه روزگارشان را می گذرانند. صنعت مهم این کشور، تهیه و تولید الوار می باشد. اما نارگیل، مغز نارگیل و کاکائو هم از این کشور به دیگر نقاط دنیا صادر می شود. صادرات جزیره سلیمان شامل نارگیل، روغن خرما، الوار، ماهی و البسه است که به چند کشور از جمله چین، کره جنوبی، ژاپن، تایلند، ایتالیا و فیلیپین صادر می شود. هم چنین محصولاتی مثل غذا، سوخت، کالاهای تولید شده، دستگاه‌ها و تجهیزات و مواد شیمیایی از کشورهایی مثل نیوزیلند، استرالیا، سنگاپور، ژاپن،فیجی و پاپوآ گینه نو وارد این کشور می شود. حدود ۲۴۹ هزار و ۲۰۰ نفر نیروی کار در این کشور کار می کنند که ۷۵ درصد از آنها در بخش کشاورزی فعالیت می کنند. مذهب اهالی این کشور، انگلیکن، کاتولیک رومی و مسیحی می باشد. حدود دو درصد از مردم این جزایر، به زبان انگلیسی صحبت می کنند. ۹۴ درصد از جمعیت این جزیره، از نژاد ملانزیایی هستند. هم چنین این جزیره هیچ ارتش و نیروی نظامی ندارد.

بازدید ها: 419