اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان! - 2.8 out of 5 based on 4 votes

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

کشور پرو یکی از مقصد های محبوب در بین گردشگران است. این کشور دارای جاذبه های دیدنی بسیاری می باشد که یکی از عجیب ترین آنها شهر ماچوپیچو است. این شهر در سال 2007 میلادی به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید معرفی شد. در ادامه قصد داریم  شما را بیشتر با شهر ماچوپیچو آشنا کنیم. 

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

معرفی ماچو پیچو

ماچو پیچو در سال 1450 میلادی و در دوره اینکاها ساخته شده و به دلیل معماری متفاوت، موقعیت مکانی عجیب و عظمتی که دارد در لیست عجایب هفتگانه جدید قرار گرفته است. شهر ماچو پیچو در لغت به معنای کوه قدیمی می باشد و دلیل این نام گذاری، موقعیت مکانی آن است که در ارتفاع 2400 متری از سطح دریا و در دل کوه های آند قرار دارد.. جالب است بدانید که ماچو پیچو در زمان حمله اسپانیایی به شهری متروکه تبدیل شد، اما به خاطر موقعیت مکانی که داشت اسپانیایی ها نتوانستند آن را پیدا کنند و تا پیش از سال 1911 کسی از وجود چنین شهر رمز آلودی مطلع نبود. در سال 1911 شخصی به نام هیرام بینگهام کاملا اتفاقی این شهر را کشف کرد.

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

معماری ماچو پیچو

این شهر اسرار آمیز با دیوار های بلند سنگی، به سبک معماری کلاسیک مردمان اینکا ساخته شده است. دیواره های اطراف ماچو پیچو خشکه چین هستند؛ یعنی برای ساختن آن ها از هیچگونه ملاتی استفاده نشده است. این شهر با مساحت 32 هزار هکتار دارای  250 سازه مختلف می باشد که ساختن آن ها در میان کوه های مرتفع در آن دوره کار غیر ممکنی به نظر می رسد. به همین دلیل برخی معتقد اند که اینکاها برای ساخت این شهر از موجودات فرا زمینی کمک گرفته اند.

از مهم ترین بخش های این مجموعه تاریخی می توان به سنگ های مقدس اینتی وانتیا، معبد خورشید و معبد سه پنجره اشاره کرد. جالب است بدانید در این شهر حدود 3 هزار پله وجود دارد که از طریق آن ها می توانید به تراس ها و مناطق اطراف کوهستان دسترسی پیدا کنید.

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

معرفی بخش های مختلف و سازه های مهم ماچو پیچو

معبد خورشید

معبد خورشید مهم ترین و معروف ترین بنای موجود در شهر اسرار آمیز ماچو پیچو می باشد که در کنار تخته سنگی بزرگ و به شکل یک نیم دایره ساخته شده است. این معبد در آن زمان محل برگزاری مراسم مذهبی اینکا ها بوده و از بخش های مختلفی تشکیل شده است. در بالاترین نقطه معبد اتاقکی کوچک برای رصد ستاره ها و همچنین در مرکز معبد نیز اتاقی برای قربانی حیوانات برای خدایان بوده است. از دیگر بخش های موجود در معبد خورشید می توان به آرامگاه سلطنتی اشاره کرد که در زیر زمین این مجموعه قرار دارد و محل دفن افراد بسیار مهم و والا مقام بوده است.

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

ساختمان سه پنجره

اینا بنا در گذشته دارای پنج پنجره بوده که متاسفانه امروزه تنها سه پنجره آن باقی مانده اند. هنوز اطلاعات کافی در مورد نوع کاربری آن وجود ندارد.

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

هرم شهر ماچوپیچو

این هرم با شکوه در منطقه حنان شهر ماچوپیچو واقع شده است. در اطراف این هرم پله های متعدد با سایز های متفاوت وجود دارد. برای ورود به داخل هرم ماچو پیچو دو درب تعبیه شده است. هم چنین این هرم به دلیل قرار گیری سنگ های اینتی واتانا به یکی از عجایب و هم چنین مقدس ترین بنای این شهر تبدیل شده است.

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

چشمه ماچو پیچو 

در شهر ماچو پیچو چشمه ای طبیعی با 16 حوضچه وجود دارد. این حوضچه ها به وسیله حفره هایی به یکدیگر متصل شده و منظره بسیار زیبایی را به وجود آورده اند.

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

آنتی مچایی

آنتی مچایی یک غار بسیار بزرگی می باشد که به تازگی کشف شده و در گذشته محل برگزاری مراسمی خاص بوده است. در اطراف غار پله های مارپیچ وجود دارد که می توان از طریق آن به محوطه بالای غار دسترسی پیدا کرد. هم چنین در داخل غار یک تونل زیر زمینی ساخته شده که در انتهای آن یک پنجره برای ورود نور به غار قرار دارد.

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

 بنای شاهین

یکی از مقدس ترین نماد ها در میان مردمان اینکا، پرنده شاهین بودهکه به همین خاطر در نزدیکی منطقه مسکونی ماچو پیچو، بنای شاهین را ساخته اند. دلیل نام گذاری این بنا به دلیل شباهت آن به پرنده شاهین می باشد.

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

کاخ نتسا

یکی از مهم ترین بخش های معبد خورشید کاخ نتسا می باشد. نتسا در زبان مردمان اینکا به دختران مجرد خاندان سلطنتی گفته می شد به همین دلیل احتمال دارد کاخ نتسا مکان استراحت دوشیزگان سلطنتی بوده است. این کاخ دارای معماری بی نظیر می باشد که پیشنهاد می کنیم حتما در سفر خود از آن بازدید نمایید.   

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

میدان اصلی ماچو پیچو

میدان شهر، مکان اصلی برگزاری مراسم های مذهبی و جشن های مردمان اینکا بوده است. بر اساس بررسی های محققان و پژوهشگران، در گذشته مردم با توجه به طبقه اجتماعی که داشتند در این میدان تفکیک می شدند.

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

جاده های شهر

برای دسترسی به نقاط مختلف شهر ماچو پیچو، جاده های سنگی بسیاری ساخته شده که از ابتدای شهر آغاز و تا مرتفع ترین بخش های شهر ادامه دارند. توجه داشته باشید که در زمان بازدید از ماچو پیچو بهتر است از جاده های جایگزین برای تردد استفاده کنید.

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

زمین های کشاورزی

شهر ماچو پیچو دارای آب و هوای بسیار مرطوب و بارانی، همچنین خاک حاصلخیز می باشد. زمین های کشاورزی این شهر به صورت گودال های تو در تو بوده که باعث شده آبرسانی به هر یک از زمین ها به سادگی امکان پذیر باشد.

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

اطلاعات بازدید از ماچو پیچو

برای بازدید از این شهر اسرار آمیز باید بلیط تهیه کنید. قیمت این بلیط ها با توجه به بخش های بازدید و سن بازدید کنندگان متفاوت و به شرح زیر می باشد.

بلیط بازدید از ماچو پیچو برای افراد خارجی

 • بزرگسالان 70 دلار
 • کودکان 41 دلار

بلیط بازدید از ماچو پیچو و کوهستان های اطراف برای افراد خارجی

 • بزرگسالان 86 دلار
 • کودکان 57 دلار

بلیط بازدید از ماچو پیچو و موزه برای افراد خارجی

 • بزرگسالان 77 دلار
 • کودکان 45 دلار

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

دسترسی به ماچو پیچو

گردشگران می توانند از طریق راه های مختلف، خود را به این شهر دیدنی برسانند. در ادامه انواع راه های دسترسی را به شما معرفی می کنیم.  

تاکسی

شما می توانید با تاکسی از شهر کوزکو به شهر ماچو پیچو بروید. مدت زمان سفر شما با این وسیله نقلیه حدود 90 دقیقه می باشد.

قطار

از شهر کوزکو می توانید سوار قطار شوید و به مقصد ماچو پیچو بروید.

اتوبوس

اتوبوس هایی در شهر کوزکو قرار دارند که هر 15 دقیقه یک بار به سمت ماچو پیچو حرکت می کنند. شما می توانید با هزینه بسیار کم خود را به شهر ماچوپیچو برسانید.

اینکا تریل

اگر به ماجراجویی علاقه دارید، می توانید مسافت بین کوزکو و ماچو پیچو را پیاده روی کنید. برای اینکار فقط کافی است در تورهای گردشگری ثبت نام کرده و سفر هیجان انگیز خود را آغاز نمایید. این تور ها معمولا 4 روز به طول می انجامد و گردشگران علاوه بر پیاده روی می توانند از شهرک های قدیمی، تونل های زیبا، جنگل های سرسبز و خرابه های تاریخی موجود در مسیر نیز بازدید کنند. هزینه شرکت در این تور ها متفاوت می باشد و معمولا بین 450 تا 600 دلار متفاوت است.

اسرار آمیز ترین شهر تاریخی جهان!

 نکات ضروری به هنگام بازدید از ماچو پیچو

 • حتما کلاه آفتابگیر و عینک دودی به همراه داشته باشید.
 • در اطراف شهر هتل ها و هاستل هایی برای اقامت وجود دارد.
 • حتما در زمان بازدید مقداری خوراکی با خود به همراه ببرید.
 • حتما کفش راحت و لباس مناسب بپوشید.
2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (4 Votes)
افزودن نظر
 • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

شهر جرموک ارمنستان

ساحل سحر آمیز گرجستان

شهر سنگی اوپلیستیخه گرجستان

شهر سیقناقی گرجستان

شهر سوخته بانکوک تایلند

بازار شهر چین کیش